×
Aktualności

Nowy zakład Jungheinrich w Chomutovie w Czechach

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Jungheinrich zwiększa swoje moce produkcyjne o nowy zakład w czeskim mieście Chomutov. W nowym obiekcie, począwszy od 2023 roku produkowane będą wózki wysokiego składowania Grupy Jungheinrich. Budowa zakładu, o powierzchni około 37 000 metrów kwadratowych, ma się rozpocząć w 2022 roku. Budżet projektu wynosi około 60 milionów euro. Budowa nowej lokalizacji będzie realizowana wspólnie z deweloperem metodą built-to-suit. Oczekuje się, że nowy zakład zapewni ponad 350 miejsc pracy.

Jungheinrich rozbudowuje swoją sieć produkcyjną w celu zaspokojenia w przyszłości rosnącego zapotrzebowania na wózki widłowe. Powodem wyboru nowej lokalizacji w Chomutovie jest jej położenie w sercu Europy. Z tego wynika doskonałe połączenie logistyczne. Nowy zakład produkcyjny jest ważnym elementem niezbędnym do osiągnięcia celów rozwojowych Strategii 2025+ oraz zwiększenia zarówno wydajności, jak i rentowności.

Sabine Neuß, Członek Zarządu Technics Management w Jungheinrich AG powiedziała: Popyt na wózki Jungheinrich stale rośnie i nasze moce produkcyjne również muszą rosnąć. W Chomutovie powstaje jedenasty zakład Jungheinrich i jeden z najnowocześniejszych na świecie zakładów wózków widłowych. Pomoże nam to rozwijać się w sposób zrównoważony i rentowny oraz w dłuższej perspektywie zwiększyć konkurencyjność Jungheinrich.

Obecna produkcja wózków wysokiego składowania w zakładzie produkcyjnym Jungheinrich w Norderstedt, począwszy od 2023 roku będzie stopniowo przenoszona do nowej lokalizacji w Chomutovie. Dostępne moce produkcyjne w Norderstedt zostaną następnie wykorzystane do dalszego rozwoju. Jungheinrich rozszerzy swoje portfolio produkcyjne w zakładzie w Norderstedt i doda część wózków do kompletacji zamówień średniego/wysokiego poziomu, które są wykorzystywane przede wszystkim w stale rozwijającej się dziedzinie e-commerce.

Pozostałe aktualności

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

Już ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po  „krótkiej przerwie”...

Żródło: mtp

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

Holenderska firma HDW, jeden z największych dystrybutorów maszyn Genie w Europie, otworzyła z początkiem grudnia swój oddział w Broniszach pod...

Żródło: HDW

wszystkie aktualności

BLOG