×
Aktualności

Pociągi logistyczne Linde z nowymi opcjami – bardziej elastyczne i bezpieczne

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowe naczepy i oparty na chmurze system prowadzenia pociągu logistycznego Linde Material Handling (MH) sprawiają, że ​​poziomy transport towarów paczkowanych jest bardziej atrakcyjny. Innowacyjne funkcje dla C-frame i Bridge-Frames zapewniają większe bezpieczeństwo i elastyczność. System prowadzenia pociągu logistycznego określa optymalną trasę dla operatorów, zmniejsza liczbę błędów i czas szkolenia pracowników. Ponadto reaguje na zmiany związane z zamówieniem, wprowadzając korekty w czasie rzeczywistym. W ten sposób nawet złożone zadania mogą być wykonywane bezbłędnie i na czas.

 

Poziomy transport towarów za pomocą pociągów logistycznych sprawdza się przede wszystkim w sytuacjach, gdy duże ilości różnych części i komponentów muszą być dostarczone na duże odległości we właściwe miejsce we właściwym czasie. Przykładem jest branża motoryzacyjna, gdzie każdy pojazd składa się z wielu tysięcy komponentów, które są składane kawałek po kawałku, aż gotowy samochód ostatecznie zjedzie z linii produkcyjnej.

Transport materiałów wiązanych za pomocą pociągów logistycznych ma większy sens ekonomiczny i ekologiczny niż transport indywidualny, a ponadto jest zgodny z filozofią Lean, wyjaśnia Mal Rexhepi, Product Manager Automation & Load Train Solutions.

Kolejne zalety dostaw dla produkcji realizowanych przy użyciu pociągów logistycznych to zmniejszenie natężenia ruchu wewnątrzzakładowego i jednocześnie zmniejszenie liczby wypadków oraz możliwość zaplanowania procesów.

 

Ramy przyczep dla wózków ciągnikowych z nowymi funkcjami

Od września br. Linde MH wprowadza na rynek nowe modele przyczep dla pociągów logistycznych Linde, w tym LT-C z ramą C, LT-B z ramą Bridge-Frame oraz LT-BM z ramą Bridge-Frame i ruchomym wspornikiem środkowym. Ulepszone funkcje ramy zapewniają większe bezpieczeństwo i elastyczność.

Innowacyjny i opatentowany mechanizm podnoszenia profili do ram mostowych Bridge-Frames umożliwia transport szerokiej gamy regałów i wózków na kółkach. Dzięki odpowiedniej konstrukcji pozwala także na podnoszenie palet bez nośników ładunku, jeśli zostały one umieszczone na przykład w przyczepie z wózkiem paletowym. W tym celu profile podnoszące są początkowo schowane w ramie przyczepy na początku procesu załadunku, aby operator mógł bez przeszkód wsuwać wózki. Opcjonalna podpora środkowa, którą można swobodnie przesuwać w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy, pozwala na zastosowanie kilku różnych rozmiarów kontenerów w tej samej naczepie bez znacznego zwiększania długości pociągu.

Najważniejszym punktem ram C jest kontrola stabilizacji wideł. Opatentowane rozwiązanie zapobiega zwisaniu wideł nawet pod największym możliwym ładunkiem, co zapewnia bezpieczny transport. Kolejną cechą jest ergonomiczny mechanizm wyrzutu: gdy operator zwolni blokadę za pomocą przełącznika nożnego, ładunek jest odpychany od tylnej części wideł, co ułatwia wyciąganie nośników ładunku z przyczepy.

Wszystkie modele ram Linde MH są standardowo wyposażone w mechaniczną blokadę ładunku: gdy tylko kontener zostanie umieszczony w ramie, zamek zamyka się automatycznie. Gdy operator wsiada do pociągu, ramy są automatycznie podnoszone, po opuszczeniu peronu ładunek jest opuszczany. Gdy pociąg jest w ruchu, opuszczanie ram jest technicznie niemożliwe. Odwrotnie, operator nie jest w stanie wprawić w ruch składu logistycznego z opuszczonymi ramami.

W przypadku użytkowania pociągu na zewnątrz ramy można wyposażyć w osłonę pogodową, która chroni ładunek. Mechaniczne sterowanie wszystkimi kołami zapewnia wysoką stabilność kierunkową pociągów logistycznych. Bez względu na to, ile przyczep jest używanych, cały pociąg pozostaje na torze. Dzięki ustandaryzowanemu interfejsowi naczepy są przygotowane nawet do częściowo lub w pełni zautomatyzowanych operacji. Od niedawna w zakresie dostawy znalazły się również wózki. Są dostępne w różnych wersjach i mogą być dodatkowo wyposażone, na przykład w modułowe nadbudowy regałów.

 

System sterowania pociągiem logistycznym

Przejście z transportu indywidualnego na transport wiązany niesie ze sobą wiele korzyści – ale również zwiększa złożoność planowania logistycznego .

Konieczne jest jak najefektywniejsze organizowanie tras i zmian nośników ładunku, aby uniknąć strat czasu i błędów. Aby to osiągnąć, cały cykl od produkcji po końcowy montaż musi być starannie zaplanowany i skoordynowany, wyjaśnia Oldrik Wagner, Product Manager Software Solutions. Dzięki naszemu systemowi prowadzenia pociągu logistycznego możemy teraz zapewnić operatorom wsparcie krok po kroku w wykonywaniu ich zadań.

System sterowania pociągiem logistycznym otrzymuje wszystkie istotne informacje o transporcie materiałów z systemu ERP lub WMS. Na tej podstawie generuje indywidualne polecenia realizacji zamówień i wyświetla je na dużym ekranie dotykowym w kokpicie. Operatorzy na zlecenie kierowani są na odpowiednie stanowiska montażowe po ustalonej, optymalnej trasie. Proces ten poprzedza konfiguracja pociągów logistycznych, naczep, przystanków, tras i raportów za pomocą wielojęzycznego oprogramowania. Za pośrednictwem pulpitu menedżerowie magazynu mają przegląd całej aplikacji i mogą uruchamiać kluczowe dane i raporty w celu dalszej optymalizacji jej wykorzystania.

Pozostałe aktualności

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

Firma TK Elevator podpisał nowy 3-letni kontrakt z SOS Wioski Dziecięce w celu zwiększenia szans na zatrudnienie młodzieży bez wsparcia...

Żródło: TK Elevator

wszystkie aktualności

BLOG