×
Aktualności

RUTHMANN BLUELIFT SA 11 P - kompaktowy podnośnik gąsienicowy z funkcją jib-LIFT

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

RUTHMANN SA 11 P to podnośnik typu pająk opracowany przez RUTHMANN Italia w ścisłej współpracy z English Facility Management. Wyposażony został w innowacyjną funkcję jib-LIFT, dzięki której operator może wykonywać zadania od góry do dołu, do 1 m poniżej poziomu na którym został ustawiony. Ze względu na kompaktowe wymiary i niewielką wagę, podnośnik może przemieszczać się w wielokondygnacyjnych budynkach w standardowych windach towarowych. Platforma nadaje się idealnie do centrów handlowych, lotnisk, hoteli i innych budynków wielokondygnacyjnych. SA 11 P od ponad roku jest rygorystycznie testowany w trakcie wykonywania rzeczywistych zadań.

W centrach handlowych, hotelach itp. często wykonywane są regularne prace instalacyjne, sprzątanie i dekorowanie wewnątrz budynków. Podnośnik RUTHMANN SA 11 P z innowacyjną funkcją wysięgnika pomocniczego LIFT jest idealnym rozwiązaniem dla tego typu prac.

Dzięki funkcji jib-LIFT, który jest nowością w segmencie podestów typu pająk, operatorzy będą mogli pracować od góry do dołu na szklanych powierzchniach, poręczach i balkonach wewnętrznych. Pod względem bezpieczeństwa nowa funkcja jib-LIFT zapewnia znacznie lepsze środowisko pracy. Przy podnośniku przymocowanym do wysięgnika kosz roboczy można obniżyć do 1 m poniżej poziomu. SA 11 P jest stabilizowany na podłodze odpowiedniego balkonu. Wysięgnik może następnie manewrować nad poręczą i obniżyć się do 1 metra poniżej poziomu podłogi, na której się znajduje . Umożliwia to wykonywanie prac na zewnętrznej powierzchni balkonu w najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób, jaki można sobie wyobrazić.

Regularne zlecenia w centrach handlowych zwykle wymagają wykorzystania większych, bardziej uciążliwych podestów ustawionych na najniższej kondygnacji budynku. Następnie trzeba wysunąć / przesunąć podest roboczy w górę o jedno piętro na raz, aby wykonać niezbędne prace na balkonach wewnętrznych. Ze względu na duży obszar stabilizujący na dolnej kondygnacji, normalne funkcjonowanie budynku jest ograniczone. Ultra kompaktowy SA 11 P umożliwia wykonywanie prac dekoracyjnych, czyszczących, instalacyjnych i konserwacyjnych w dużo bardziej oszczędny i nieskomplikowany sposób. Operatorzy mogą wygodnie transportować platformę dostępową na odpowiednią kondygnację i pozwolić funkcji jib-LIFT na manewrowanie koszem roboczym nad poręczą. Pozwala to zaoszczędzić znaczną ilość czasu i pieniędzy, ponieważ SA 11 P nie koliduje z normalną codzienną działalnością biznesową.

RUTHMANN BLUELIFT SA 11 P jest również idealny do centrów handlowych ze względu na jego minimalną wagę, wynoszącą zaledwie 1295 kg (bez jednostki jib-LIFT) - oraz ze względu na jego kompaktowe wymiary. Kosz roboczy i zespół wysięgnika jib-LIFT mogą łatwo odłączyć i ponownie  dołączyć dwie osoby, bez użycia narzędzi. Po usunięciu kosza roboczego funkcja jib-LIFT jest odłączana/mocowana automatycznie za pomocą hydraulicznych/elektrycznych szybkozłączy. jib-LIFT jest transportowany na specjalnym podwoziu, podczas gdy kosz roboczy jest transportowany na własnych kółkach. W położeniu transportowym SA 11 P ma tylko 0,84 m szerokości, 2,36 m długości i 1,95 m wysokości.

Kompaktowe wymiary SA 11 P pozwalają przewozić podnośnik z jednej kondygnacji na drugą za pomocą dowolnej windy towarowej o standardowej wielkości (2 m x 1,4 m x 2,4 m, 1,3 t).

Podnośnik BLUELIFT SA 11 P ma ponadto również imponujące możliwości w zakresie codziennych zadań. Udźwig kosza, wynoszący 200 kg i duże wymiary, wynoszące 1,3 x 0,7 x 1,1 m pozwalają jednej osobie na wygodne wykonywanie zadania z kosza roboczego pozostawiając jednocześnie dużą ilość miejsca na narzędzia i materiały. Chociaż do stabilizacji potrzeba niewiele miejsca - zaledwie 2,72 m x 2,41 m - wysokość robocza wynosi 10,8 m, a wysięg boczny 6,2 m.

BLUELIFT SA 11 P jest wyposażony w standardowy, sprawdzony silnik „Blue-Lithium” zasilany akumulatorem. Wysoce wydajny silnik elektryczny jest cichy i bez emisyjny, co stanowi znaczną zaletę, zwłaszcza podczas pracy w pomieszczeniach zamkniętych w standardowych godzinach pracy. Akumulator pozwala na 6-8 godzin ciągłej pracy.
Podobnie jak w przypadku ośmiu innych modeli RUTHMANN BLUELIFT, SA 11 P oferuje zaawansowane wyposażenie standardowe i opcjonalne.

Pozostałe aktualności

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Ponad 100 uczestników, 5 merytorycznych stref tematycznych, polska prapremiera wózka RX 60 Li-Ion oraz prelekcja gen. Hermaszewskiego na temat...

Żródło: STILL

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Liebherr-MCCtec Rostock GmbH uruchomił nowy żuraw TCC 78000 w porcie morskim w Rostocku. Urządzenie będzie wspierać nie tylko rodzimy biznes...

Żródło: Liebherr-MCCtec Rostock GmbH

wszystkie aktualności

BLOG