×
Aktualności

SkyShield – ekran dla podnośników koszowych – minimalizuje ryzyko COVID-19

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Angielska firma Nationwide Platforms wprowadziła swoją najnowszą innowację w zakresie bezpieczeństwa – SkyShield. Jest to specjalny ekran, instalowany na platformach montowanych na samochodach, którego celem jest minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem.

SkyShield™, opracowany przez dział badań i rozwoju firmy BlueSky Solutions, to lekki ekran, który stanowi barierę ochronną między operatorem podestu ruchomego a pasażerami w koszu platformy.

Zaprojektowany zgodnie z najnowszymi wytycznymi COVID-19 wydanymi przez rząd Wielkiej Brytanii i Międzynarodową Federację Producentów i Użytkowników Podestów Ruchomych (IPAF), SkyShield minimalizuje ryzyko narażenia na COVID-19, zapobiegając potencjalnemu kontaktowi pracowników z zanieczyszczoną powierzchnią lub z kimś, kto może przenosić wirusa. W rezultacie pracownicy, którzy inaczej nie byliby w stanie utrzymać odległości dwóch metrów w obrębie ograniczonego kosza platformy roboczej, mogą teraz bezpiecznie wykonywać swoje zadania na wysokości.

Wykonany z nietłukącego się poliwęglanu, który waży mniej niż 15 kg, ekran SkyShield™ stanowi fizyczną barierę na całej szerokości i wysokości kosza i jest przezroczysty, aby zmaksymalizować widoczność i komunikację z operatorem. Jest także kompatybilny z innymi innowacjami BlueSky Solutions, takimi jak urządzenie do obsługi anteny SkyTel ™ i nie wpływa na prędkość wiatru w pracującej maszynie.

Alexis Potter, dyrektor ds. Pojazdów specjalistycznych i podnośników na gąsienicach w Nationwide Platforms, powiedział: To tylko jeden z wielu środków bezpieczeństwa, które oferujemy naszym klientom, aby pomóc im chronić je przed ryzykiem COVID-19. Zapewnienie pracownikom zachowania odległości dwóch metrów, jeśli chodzi o stosowanie podestów ruchomych, może być bardzo trudne - szczególnie, gdy większość platform koszowych mierzy mniej niż dwa metry. Korzystanie z SkyShield podczas pracy z naszymi urządzeniami jest idealnym rozwiązaniem tego problemu, a po zainstalowaniu klient jest wolny i, co ważne, bezpieczny podczas wykonywania zadania.

SkyShield™ jest obecnie dostępny dla serii platform montowanych na ciężarówkach Nationwide Platforms o wysokościach roboczych od 22 do 90 metrów, z planami objęcia pozostałych modeli pojazdów montowanych na ciężarówkach w nadchodzących miesiącach.

Oprócz wprowadzenia SkyShield™, Nationwide Platforms wdrożyło również szereg procedur bezpieczeństwa, aby zapewnić ochronę swoich klientów i pracowników. Częścią tego jest czyszczenie i odkażanie każdej maszyny we flocie przed i po każdym wypożyczeniu przy użyciu najnowszego systemu dezynfekcji atomowej Quill Hurricane, który nie tylko zabija 99,9% wszystkich bakterii na dużych powierzchniach, ale także zapewnia ochronę do 14 dni przeciwko zanieczyszczeniu COVID-19.

Pozostałe aktualności

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Wraz z rozwojem narzędzia do zdalnej obsługi Liebherr rozszerza ofertę produktów cyfrowych dla żurawi gąsienicowych, sprzętu do głębokiego...

Żródło: Liebherr

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Firma Usługi Dźwigowe Jerzy Szczurowski nabyła nowy żuraw samojezdny, marki Grove model GMK4100L-1, od Zeppelin Polska Sp. z o.o. To kolejne...

Żródło: Zeppelin Polska

wszystkie aktualności

BLOG