×
Aktualności

Słowacki Sarens w centrum uwagi - nowy oddział wygrywa pierwszy ważny projekt

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowo otwarty oddział Sarens na Słowacji wygrał pierwszy projekt o wysokim potencjale biznesowym. Żuraw Sarens LTM 1080 o udźwigu 80 ton wziął udział w budowie dużego centrum handlowego na południu kraju.

Nowy magazyn Sarens znajduje się w Bratysławie na Słowacji. Lokalizacja umożliwia szybkie reagowanie firmy na zapytania klientów, zapewnianie konkurencyjnych cen i oferowanie terminowych rozwiązań. Wraz z nową placówką Sarens liczy na sukces na wysoce konkurencyjnym rynku żurawi samojezdnych, z wieloma głównymi graczami z Austrii, Polski i Czech.

Pomimo ostrej konkurencji słowacki oddział wygrał niedawno swój pierwszy projekt. Dotyczył on operacji podnoszenia na zlecenie ważnej lokalnej firmy produkującej i montującej prefabrykaty betonowe. Vahostav-SK-Prefa oferuje prefabrykowane produkty betonowe do budowy konstrukcji inżynierskich, od kieszeni fundamentowych i słupów po elementy ścian zewnętrznych i wewnętrznych, rampy załadunkowe i wiele innych.

 

Żuraw Sarens LTM 1080 buduje centrum handlowe

Projekt obejmował montaż prefabrykowanych elementów betonowych do wykorzystania przy rozbudowie centrum handlowego w południowej części kraju. Siedmiotygodniowy projekt rozpoczął się w marcu 2022 roku i zaangażował żuraw Sarens o udźwigu 80 ton.

Do tej pory Sarens nawiązał kontakt z głównymi dostawcami w dziedzinie budownictwa cywilnego, a w najbliższej przyszłości będzie walczył o ważny projekt budowy kolumny mostu w północnej Słowacji.

Doświadczenie Sarensa w sektorach przemysłu chemicznego, i budownictwa ogólnego przyniesie korzyści dla regionu, w którym widzę duże możliwości rozwoju, mówi Jan Mišurda, dyrektor krajowy na Czechy.

Oddział koncentruje się również w dużej mierze na słowackim przemyśle chemicznym, który ma silną tradycję w segmentach od rafinacji ropy naftowej po produkcję chemikaliów, nawozów, gumy i tworzyw sztucznych. Na wzrost w tych obszarach w dużej mierze wpływają silne słowackie sektory motoryzacyjny i elektroniczny, które są stałymi klientami dla różnych firm z branży chemicznej i tworzyw sztucznych.

Ostatnio otrzymał zaproszenie do przetargu zorganizowanego przez jednego z kluczowych graczy w branży nawozowej i globalnego dostawcę chemii gumowej.

Przemysł chemiczny jest na szczycie naszej listy perspektyw, mówi Mišurda, choć również nie ogranicza się do niej. Celem jest zbudowanie solidnych podstaw biznesowych na lokalnych rynkach i zapewnienie klientom inteligentnych, bezpiecznych i mocnych rozwiązań dla każdego wyzwania związanego z podnoszeniem ciężkich przedmiotów.

Pozostałe aktualności

Innowacje Hyva na targach IFAT 2022

Innowacje Hyva na targach IFAT 2022

Podczas zbliżających się targów gospodarki wodno-ściekowej oraz gospodarki odpadami i surowcami IFAT, które odbędą się w Monachium w Niemczech w...

Żródło: Hyva

STILL idzie w 5G

STILL idzie w 5G

Chcąc jeszcze pełniej uczestniczyć w czwartej rewolucji przemysłowej, firma STILL zainwestowała w nowoczesne technologie telekomunikacyjne. W...

Żródło: STILL

wszystkie aktualności

BLOG