×
Aktualności

Strategiczna restrukturyzacja Tadano

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Firma Tadano Ltd. rozpoczęła realizację strategicznego programu restrukturyzacji dwóch niemieckich spółek zależnych Tadano Demag GmbH i Tadano Faun GmbH, które są głównymi europejskimi firmami Tadano.

Opracowanie planu restrukturyzacji ma zająć trzy miesiące. W wyniku procesu reorganizacji obie firmy będą nadal rozwijać swoją zdolność do zaspokajania potrzeb klientów w Niemczech, w Europie i na świecie. Proces ma zmaksymalizować wartość Tadano Demag i Tadano Faun dla Tadano Group jako całości, stworzyć silniejsze synergie programu One Tadano i wnieść wkład w osiągnięcie celu Grupy, jakim jest osiągnięcie pozycji światowego liderem w branży żurawi samojezdnych.

W świetle trwających wyzwań gospodarczych, które przyspieszył kryzys Covid-19, firmy Tadano Demag i Tadano Faun zdecydowały, w ścisłej konsultacji z Tadano Ltd. i z profesjonalnymi doradcami, złożyć wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie tarczy ochronnej („Schutzschirmverfahren”) zgodnie z § 270b niemieckiej dyrektywy upadłościowej.

Postępowanie w sprawie tarczy ochronnej jest niemieckim sądowym postępowaniem restrukturyzacyjnym, które zapewnia firmom znajdującym się w trudnej sytuacji szansę na ustabilizowanie ich działalności i utrzymanie kontroli nad swoimi operacjami. Podczas postępowania firmy sporządzają specjalny plan restrukturyzacji z wejściem w życie niektórych przepisów tymczasowych, aby ułatwić firmom reorganizację. Postępowanie to może mieć zastosowanie tyko w stosunku do przedsiębiorstw, które są wypłacalne i dla których restrukturyzacja zakończy się prawdopodobnym sukcesem - tak jak w przypadku Tadano Demag i Tadano Faun.

Obie firmy stanęły w obliczu kurczenia się rynków i wzrostu presji konkurencji. W ostatnich miesiącach z powodu kryzysu Covid-19 nasiliły się znacznie wyzwania gospodarcze i nie mogą zostać dostatecznie złagodzone, pomimo skróconego czasu pracy, a także innych podjętych środków. Tadano Ltd. uwzględnia wykorzystanie przez Tadano Demag i Tadano Faun postępowania w sprawie tarczy ochronnej jako niezbędnego kroku w kierunku lepszej obsługi potrzeb klientów i kontynuacji realizacji celów strategicznych Grupy Tadano.

Produkcja w Tadano Demag i Tadano Faun w Niemczech trwa, a nowe zamówienia są realizowane. Wszystkie działania podjęte w ramach tarczy ochronnej są ukierunkowane na oferowanie klientom większej wartości dodanej niż kiedykolwiek wcześniej.

Firma pozostaje w pełni zaangażowana w osiągnięcie celu, jakim jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w branży urządzeń dźwignicowych i uważa, że jej niemiecka działalność jest ważnym filarem w tym przedsięwzięciu.

Pozostałe aktualności

EasyCom: zdalna diagnostyka podestów Easy Lift

EasyCom: zdalna diagnostyka podestów Easy Lift

EasyCom to nazwa bezprzewodowego urządzenia „STAY CONNECT” firmy Easy Lift, zamontowanego na platformie. Urządzenie może wykryć, na żądanie...

Żródło: Easy Lift

RAPORT: Rynek żurawi wieżowych w Polsce 2020

RAPORT: Rynek żurawi wieżowych w Polsce 2020

Firma badawcza CEBARYD, opublikowała raport na temat aktualnej sytuacji w segmencie żurawi wieżowych w Polsce w ostatnich latach. W raporcie...

Żródło: CEBARYD

wszystkie aktualności

BLOG