×
Aktualności

Symulator suwnicy bramowej CM Labs szkoli w zakresie pełnego zakresu obciążeń

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

CM Labs Simulations, twórca symulatorów szkoleniowych Vortex®, wprowadza na rynek rozwiązanie szkoleniowe dla operatorów suwnic bramowych na kołach ogumionych. Nowy symulator suwnicy RTG zapewnia najbardziej zaawansowane szkolenie na rynku, obejmujące ćwiczenia z obciążeniami specjalnymi i różnymi typami kontenerów.

Symulator suwnicy RTG to jedyne rozwiązanie szkoleniowe, które zapewnia ćwiczenia z pojemnikami przeładowywanymi, otwartymi, typu breakbulk i płynami, a także standardowymi kontenerami 20-, 40- i 45-stopowymi. Przyszli operatorzy uczą się blokować kontenery za pomocą zamków obrotowych, a także obsługiwać podnośniki łańcuchowe i ramę z nadmierną wysokością. Symulacja dokładnie odwzorowuje zachowanie zamka obrotowego (twistlock) i zapewnia operatorom realistyczne wrażenia związane z blokowaniem spreadera na pojemniku.

W trakcie korzystania z symulatora suwnicy RTG operatorzy w sposób realistyczny doświadczają skutków niezrównoważonych obciążeń. Dzięki temu poznają konsekwencje różnych manewrów w kontrolowanym środowisku treningowym. Uczą się również, jak pracować z przyczepami intermodalnymi i pojazdami ITV.

Ćwiczenia rozwiązania szkoleniowego mają na celu poprawę produktywności osób szkolonych. Są zaprojektowane tak, aby ćwiczyć bezpieczne i wydajne działania. Uczą umiejętności wymaganych do pracy ze wszystkimi rodzajami obciążeń w różnych warunkach pogodowych. Symulacja obejmuje opcje zarówno dla operacji dziennych, jak i nocnych.

 

Elastyczne rozwiązanie szkoleniowe dla operatora suwnicy bramowej

W połączeniu ze stacją szkoleniową IOS (ang. Instructor Operating Station) firmy CM Labs pakiet szkoleniowy umożliwia trenerom wprowadzanie w dowolnym momencie określonych wyzwań jak na przykład zatłoczony terminal, kontenery z nadwagą itp.

Instruktorzy mogą w dowolnym momencie tworzyć własne sekwencje ćwiczeń, a także dostosowywać sposób, w jaki symulowany sprzęt reaguje na elementy sterujące. System IOS można zainstalować w pewnej odległości od symulatorów, aby spełnić wymogi bezpieczeństwa, lub nawet w sąsiednim pomieszczeniu.

Aby obiektywnie ocenić wyniki, instruktor może konfigurować i generować kompleksowe raporty z systemem punktacji. Terminale portowe i firmy szkoleniowe mogą dostosować je, aby podkreślić ich najważniejsze standardy. W ten sposób szkolenie nowych operatorów jest szybsze i bardziej efektywne.

Pakiet treningowy symulatora suwnicy bramowej na kołach ogumionych może działać na dowolnym symulatorze CM Labs, w tym na stacjonarnym Vortex, Vortex Advantage z obsługą ruchu i Vortex Master o wysokiej immersji. Dzięki możliwościom wymiany oprogramowania, każdy symulator może obsługiwać pełen zakres pakietów szkoleniowych obejmujących pełen zakres transportu ładunku. Obejmuje to żuraw STS, żuraw okrętowy, wózek bramowy, wózek wysokiego składowania, ruchomy żuraw portowy, wózek wysokiego składowania, wózek widłowy i nie tylko.

Najlepsze w swojej klasie możliwości symulacji są zasługą technologii Smart Training, zawartej w rozwiązaniu. Składa się ona z zastrzeżonych i opatentowanych algorytmów CM Labs oraz zawiera unikalne na rynku funkcje symulacji w czasie rzeczywistym. Rezultatem jest rozwiązanie szkoleniowe, które zapewnia najbardziej uniwersalne umiejętności operatora w dowolnym miejscu, poza rzeczywistym sprzętem.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG