×
Aktualności

Toyota i Eneo łączą siły, aby zrealizować strategiczny program solarny

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Toyota Material Handling Europe i Eneo Solutions połączą siły w realizacji projektu mającego za cel osiągniecie społeczeństwa bezemisyjnego. Partnerstwo polegać będzie na połączeniu głębokiej wiedzy firmy Toyota w zakresie elektrycznych wózków widłowych i akumulatorów litowo-jonowych z wiedzą ekspercką firmy Eneo na temat energii słonecznej.

W ramach strategicznego programu solarnego, systemy energii słonecznej wdrożone zostaną w siedzibach Toyota Materia Handling, a następnie opracowane zostaną rozwiązania solarne, które można będzie zintegrować z gamą produktów Toyoty.
Pierwszym krokiem będzie zainstalowanie dachowych systemów energii słonecznej w zakładach produkcyjnych i siedzibach Toyoty w pięciu krajach, poprzez umowy zakupu energii (PPA). Instalacje są planowane później w 2019 roku. Pierwsza z nich to siedziba w Mjölby w Szwecji.

 

W kierunku społeczeństwa o zerowej emisji

Elektryfikacja przyspiesza w logistyce, zwiększając zapotrzebowanie na energię odnawialną. Elektryczne wózki widłowe z akumulatorami litowo-jonowymi, zasilane energią słoneczną z dachu firmy, mogą przynieść zarówno korzyści środowiskowe, jak i finansowe. Wizją programu solarnego jest również opracowanie rozwiązań solarnych, które pozwolą partnerom i klientom Toyota Material Handling zmieniać świat, zmierzając w kierunku społeczeństwa o zerowej emisji. Rozwiązania obejmują szereg instalacji, od rozwiązań solarnych na dachu po akumulatory litowo-jonowe jako stacjonarne magazyny energii słonecznej.

Chcemy, aby nasz program solarny odbił się echem od naszych zakładów produkcyjnych po dostawców i klientów korzystających z naszych produktów. Dodając więcej energii odnawialnej do sieci, pomagamy zastępować energię pochodzącą z paliw kopalnych w Europie. To jest prawdziwy wpływ na naszą przyszłość - a naszym celem jest zaprosić naszych partnerów i klientów do migracji do społeczeństwa o zerowej emisji, powiedział Matthias Fischer, prezes i dyrektor generalny Toyota Material Handling Europe.

Program jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia celów energetycznych Toyoty: 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w 2020 r. i zerowa emisja dwutlenku węgla ze wszystkich produktów i rozwiązań do 2050 r.

 

Stacjonarne magazynowanie energii słonecznej

W ramach programu akumulatory litowo-jonowe oparte na modułach otrzymają trzecią żywotność jako ekonomiczne, stacjonarne urządzenie do przechowywania energii słonecznej. W ten sposób elektryczne wózki mogą być ładowane energią słoneczną, nawet gdy słońce nie świeci.

Współpraca z Eneo wygląda jak idealne połączenie. Ich światowej klasy ekspertyza zagwarantuje skuteczne i długotrwałe rozwiązania. Ekscytujące jest to, co możemy razem osiągnąć razem, aby zmniejszyć wpływ naszych produktów na środowisko, podsumował Matthias Fischer.

Ta współpraca jest jedyna w swoim rodzaju. Toyota jest zdeterminowana, by osiągnąć zerową emisję swoich produktów, co oznacza, ze kamieniem milowym będą rozwiązania w zakresie energii słonecznej i akumulatorów. Eneo jest dumny z tego, że jest częścią tej podróży, powiedział Harald Överholm, CEO w Eneo Solutions.

Pozostałe aktualności

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi organizuje w dniu 11 września 2019 spotkanie w sprawie...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Scaglia INDEVA, światowy lider w segmencie inteligentnych manipulatorów przemysłowych, przeznaczonych do podnoszenia, przenoszenia i manipulacji...

Żródło: DHC Systems

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal, lider w branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, stworzył bibliotekę BIM swoich maszyn dostępną online....

Żródło: Riwal Poland

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Hyster Europe wprowadził na rynek nową, kompaktową serię wózków wysokiego składowania z przechylanym masztem, doskonale dostosowaną do magazynów,...

Żródło: Hyster-Yale Group

wszystkie aktualności

BLOG