×
Aktualności

Trzy nowe żurawie jezdniowo- terenowe Grove

Podczas targów bauma 2019 Manitowoc wprowadził na rynek nową imponującą jednostkę w kategorii żurawi pięcioosiowych GMK5250XL-1 z najdłuższym wysięgnikiem głównym oraz pokazał po raz pierwszy dwa nowe modele trzyosiowe GMK3050-2 i GMK3060L.

Andreas Cremer, Globalny Dyrektor ds. żurawi jezdniowo-terenowych w Manitowoc, powiedział, że wprowadzenie nowych modeli podkreśla zwiększoną szybkość rozwoju produktu w ramach Manitowoc Way i ciągłe zaangażowanie w budowanie żurawi, które oferują znakomity zwrot z inwestycji. Wierzymy w rozwój żurawi, które nasi klienci mogą wykorzystać w szerszej gamie projektów, aby uzyskać lepszy zwrot z inwestycji, powiedział. GMK5250XL-1 jest doskonałym przykładem tego, jak to robimy. Jest to aktualizacja naszego istniejącego GMK5250L, do której dodaliśmy 8,5 metra wysięgnika w celu uzyskania większego zasięgu, dzięki czemu może on przyjąć więcej zadań. Jednocześnie utrzymaliśmy wiodącą w swojej klasie wydajność podnoszenia, zwrotność i szybką konfigurację GMK5250L, co czyni go popularnym wyborem wśród naszych klientów.

 

Wysoki żuraw pięcioosiowy

Wysięgnik żurawia GMK5250XL-1 mierzy 78,5 metra i jest on najdłuższym głównym wysięgnikiem jaki zainstalowano w pięcioosiowym żurawiu jezdniowo-terenowym. Oznacza to najlepsze możliwości podnoszenia w branży. Podobnie jak w przypadku wszystkich żurawi jezdniowo - terenowych Grove, nowy GMK5250XL-1 posiada zawieszenie Megatrak i system mocowania (bolcowania) wysięgnika Twin-Lock. Żuraw jest dostępny również z funkcją zmiennego wysięgnika MAXbase, który zwiększa wszechstronność w miejscu pracy.

Opcje dla GMK5250XL-1 obejmują sprzęgło turbo zwalniacza VIAB, które po raz pierwszy pojawiło się w oryginalnym żurawiu GMK5250L. Jednostka VIAB umożliwia bezproblemowe uruchamianie i hamowanie, zwiększając możliwości manewrowania i komfort operatora. Oprócz wysokiej wydajności żuraw posiada kompaktowe wymiary, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w ciasnych, miejskich obszarach.

 

Zasada trzech

W kategorii żurawi trzyosiowych GMK3060L wyznacza nowe standardy doskonałości i obejmuje mocny, siedmiosekcyjny wysięgnik główny o profilu MEGAFORM i długości 48 metrów oraz maksymalną wysokością końcówki wynoszącą 65 metrów podczas pracy z pełnym wysięgnikiem pomocniczym.

Aby zapewnić spójność i kontrolę, żuraw 60 tonowy wyposażony został w system sterowania żurawiem Manitowoc z konfiguratorem wysięgnika, który zapewnia szybką i wydajną konfigurację. Dzięki niewielkiemu podwoziu GMK3060L mieści się w ciasnych miejscach, co czyni go doskonałym rozwiązaniem dla miejsc pracy jak centrum miasta lub inne zatłoczone miejsca.

Oprócz GMK3060L producent pokazał również żuraw GMK3050-2, stanowiący aktualizację będącego od długiego czasu w ofercie trzyosiowego żurawia Grove GMK3050-1. Oferuje on 40-metrowy wysięgnik główny, szybkie prędkości robocze i łatwą konfigurację pojedynczej przeciwwagi. Jego silnik i projekt zostały również zaktualizowane, aby spełnić najnowsze wymagania normy Euromot 5 (który obejmuje zarówno przepisy Tier 4 Final, jak i Tier 3 w Stanach Zjednoczonych i na świecie).
Zarówno GMK5250XL-1, jak i GMK3060L oferują najbardziej kompaktowe wymiary oraz najlepsze wykresy obciążenia w swojej klasie, gdy są skonfigurowane w trybie taxi, przy 12 tonach nacisku na oś.

 

Pozostałe sprawdzone modele

Oprócz trzech nowych modeli żurawi jezdniowo - terenowych, Manitowoc pokazał GMK4090 i GMK6300L-1, oba wprowadzone w ciągu ostatnich 18 miesięcy. GMK4090 został wprowadzony pod koniec 2017 roku, a GMK6300L-1 - w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Żuraw GMK4090 podkreśla wiodącą pozycję Grove w projektowaniu żurawi typu taxi - lekkich i elastycznych żurawi, które można zoptymalizować zarówno pod kątem jazdy, jak i podnoszenia, w zależności od potrzeb użytkownika. Ma maksymalny udźwig wynoszący 90 ton, główny wysięgnik o długości 51 metrów, a maksymalna wysokość końcówki wynosi 75 metrów. GMK4090 może przemieszczać się z przeciwwagą o masie 18,3 tony lub może przewozić do 9,1 tony ładunku, a jego konfiguracja nadal nie przekracza 12 ton na oś.

Żuraw GMK6300L-1 jest następcą niezwykle popularnego GMK6300L. Jego maksymalny udźwig wynosi 300 ton, a maksymalna wysokość końcówki 120 metrów, podczas pracy z 80-metrowym wysięgnikiem głównym i 37-metrowym wysięgnikiem typu jib. Podczas pracy z głównym wysięgnikiem, może on podnieść ładunek o masie do 14 ton do pełnej wysokości i manipulować nim w promieniu od 14 do 28 metrów, dzięki czemu idealnie nadaje się do montażu żurawi wieżowych. Moc pochodzi z silnika Mercedes Benz (Euromot4 / EPA Tier 4 final) o mocy 430 kW, który charakteryzuje się obniżonym zużyciem paliwa w porównaniu z poprzednimi modelami.

Żurawie terenowe Grove zapewniają wysoką wydajność podnoszenia, doskonałą mobilność w terenie i szybkie prędkości na autostradzie, podsumował Cremer. Produkowane są przy użyciu najbardziej rygorystycznych technik Lean Manufacturing, a to zapewnia wiodącą w swojej klasie linię od 60 do 450 ton.

Galeria

Pozostałe aktualności

Nagroda IFOY 2019 dla wózka UniCarriers TX3

Nagroda IFOY 2019 dla wózka UniCarriers TX3

UniCarriers ponownie wygrał nagrodę IFOY za 3-kołowy wózek elektryczny z przeciwwagą TX3, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii Counter...

Żródło: UniCarriers