×
Aktualności

Trzy nowe żurawie jezdniowo- terenowe Grove

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Podczas targów bauma 2019 Manitowoc wprowadził na rynek nową imponującą jednostkę w kategorii żurawi pięcioosiowych GMK5250XL-1 z najdłuższym wysięgnikiem głównym oraz pokazał po raz pierwszy dwa nowe modele trzyosiowe GMK3050-2 i GMK3060L.

Andreas Cremer, Globalny Dyrektor ds. żurawi jezdniowo-terenowych w Manitowoc, powiedział, że wprowadzenie nowych modeli podkreśla zwiększoną szybkość rozwoju produktu w ramach Manitowoc Way i ciągłe zaangażowanie w budowanie żurawi, które oferują znakomity zwrot z inwestycji. Wierzymy w rozwój żurawi, które nasi klienci mogą wykorzystać w szerszej gamie projektów, aby uzyskać lepszy zwrot z inwestycji, powiedział. GMK5250XL-1 jest doskonałym przykładem tego, jak to robimy. Jest to aktualizacja naszego istniejącego GMK5250L, do której dodaliśmy 8,5 metra wysięgnika w celu uzyskania większego zasięgu, dzięki czemu może on przyjąć więcej zadań. Jednocześnie utrzymaliśmy wiodącą w swojej klasie wydajność podnoszenia, zwrotność i szybką konfigurację GMK5250L, co czyni go popularnym wyborem wśród naszych klientów.

 

Wysoki żuraw pięcioosiowy

Wysięgnik żurawia GMK5250XL-1 mierzy 78,5 metra i jest on najdłuższym głównym wysięgnikiem jaki zainstalowano w pięcioosiowym żurawiu jezdniowo-terenowym. Oznacza to najlepsze możliwości podnoszenia w branży. Podobnie jak w przypadku wszystkich żurawi jezdniowo - terenowych Grove, nowy GMK5250XL-1 posiada zawieszenie Megatrak i system mocowania (bolcowania) wysięgnika Twin-Lock. Żuraw jest dostępny również z funkcją zmiennego wysięgnika MAXbase, który zwiększa wszechstronność w miejscu pracy.

Opcje dla GMK5250XL-1 obejmują sprzęgło turbo zwalniacza VIAB, które po raz pierwszy pojawiło się w oryginalnym żurawiu GMK5250L. Jednostka VIAB umożliwia bezproblemowe uruchamianie i hamowanie, zwiększając możliwości manewrowania i komfort operatora. Oprócz wysokiej wydajności żuraw posiada kompaktowe wymiary, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w ciasnych, miejskich obszarach.

 

Zasada trzech

W kategorii żurawi trzyosiowych GMK3060L wyznacza nowe standardy doskonałości i obejmuje mocny, siedmiosekcyjny wysięgnik główny o profilu MEGAFORM i długości 48 metrów oraz maksymalną wysokością końcówki wynoszącą 65 metrów podczas pracy z pełnym wysięgnikiem pomocniczym.

Aby zapewnić spójność i kontrolę, żuraw 60 tonowy wyposażony został w system sterowania żurawiem Manitowoc z konfiguratorem wysięgnika, który zapewnia szybką i wydajną konfigurację. Dzięki niewielkiemu podwoziu GMK3060L mieści się w ciasnych miejscach, co czyni go doskonałym rozwiązaniem dla miejsc pracy jak centrum miasta lub inne zatłoczone miejsca.

Oprócz GMK3060L producent pokazał również żuraw GMK3050-2, stanowiący aktualizację będącego od długiego czasu w ofercie trzyosiowego żurawia Grove GMK3050-1. Oferuje on 40-metrowy wysięgnik główny, szybkie prędkości robocze i łatwą konfigurację pojedynczej przeciwwagi. Jego silnik i projekt zostały również zaktualizowane, aby spełnić najnowsze wymagania normy Euromot 5 (który obejmuje zarówno przepisy Tier 4 Final, jak i Tier 3 w Stanach Zjednoczonych i na świecie).
Zarówno GMK5250XL-1, jak i GMK3060L oferują najbardziej kompaktowe wymiary oraz najlepsze wykresy obciążenia w swojej klasie, gdy są skonfigurowane w trybie taxi, przy 12 tonach nacisku na oś.

 

Pozostałe sprawdzone modele

Oprócz trzech nowych modeli żurawi jezdniowo - terenowych, Manitowoc pokazał GMK4090 i GMK6300L-1, oba wprowadzone w ciągu ostatnich 18 miesięcy. GMK4090 został wprowadzony pod koniec 2017 roku, a GMK6300L-1 - w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Żuraw GMK4090 podkreśla wiodącą pozycję Grove w projektowaniu żurawi typu taxi - lekkich i elastycznych żurawi, które można zoptymalizować zarówno pod kątem jazdy, jak i podnoszenia, w zależności od potrzeb użytkownika. Ma maksymalny udźwig wynoszący 90 ton, główny wysięgnik o długości 51 metrów, a maksymalna wysokość końcówki wynosi 75 metrów. GMK4090 może przemieszczać się z przeciwwagą o masie 18,3 tony lub może przewozić do 9,1 tony ładunku, a jego konfiguracja nadal nie przekracza 12 ton na oś.

Żuraw GMK6300L-1 jest następcą niezwykle popularnego GMK6300L. Jego maksymalny udźwig wynosi 300 ton, a maksymalna wysokość końcówki 120 metrów, podczas pracy z 80-metrowym wysięgnikiem głównym i 37-metrowym wysięgnikiem typu jib. Podczas pracy z głównym wysięgnikiem, może on podnieść ładunek o masie do 14 ton do pełnej wysokości i manipulować nim w promieniu od 14 do 28 metrów, dzięki czemu idealnie nadaje się do montażu żurawi wieżowych. Moc pochodzi z silnika Mercedes Benz (Euromot4 / EPA Tier 4 final) o mocy 430 kW, który charakteryzuje się obniżonym zużyciem paliwa w porównaniu z poprzednimi modelami.

Żurawie terenowe Grove zapewniają wysoką wydajność podnoszenia, doskonałą mobilność w terenie i szybkie prędkości na autostradzie, podsumował Cremer. Produkowane są przy użyciu najbardziej rygorystycznych technik Lean Manufacturing, a to zapewnia wiodącą w swojej klasie linię od 60 do 450 ton.

Pozostałe aktualności

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi organizuje w dniu 11 września 2019 spotkanie w sprawie...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Scaglia INDEVA, światowy lider w segmencie inteligentnych manipulatorów przemysłowych, przeznaczonych do podnoszenia, przenoszenia i manipulacji...

Żródło: DHC Systems

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal, lider w branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, stworzył bibliotekę BIM swoich maszyn dostępną online....

Żródło: Riwal Poland

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Hyster Europe wprowadził na rynek nową, kompaktową serię wózków wysokiego składowania z przechylanym masztem, doskonale dostosowaną do magazynów,...

Żródło: Hyster-Yale Group

wszystkie aktualności

BLOG