×
Aktualności

Trzyma pion jak nic dotąd

Na rynek wszedł zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów CeMAT 2018 system AFC, który przez kompensację nierówności podłoża wspiera jazdę wózków przeznaczonych do pracy w bardzo wąskich alejkach. Rozwiązanie ma szansę zrewolucjonizować procesy w magazynach o dużej gęstości składowania.

System Aktywnej Kompensacji Podłoża (ang. Active Floor Compensation, AFC) jest od niedawna opcjonalnie dostępny jako wyposażenie wózków systemowych STILL MX-X. Wszystko wskazuje na to, że system może odmienić sposób myślenia o wydajności pracy w wąskich alejkach i wkrótce stać się punktem odniesienia dla innych rozwiązań. Innowacyjność AFC polega na tym, że zamiast tłumić drgania masztu ograniczające efektywność kompletacji na najwyższych kondygnacjach regałów, u podstaw eliminuje on przyczynę ich powstawania. Jego czujniki rejestrują względną wysokość kół na osiach nośnych. Ich położenie jest natychmiast wyrównywane w odpowiedzi na różniące się odczyty.

Dzięki szybkim procesorom wykorzystanym w systemie, reaguje on bez najmniejszych opóźnień nawet przy maksymalnej prędkości jazdy. W związku z tym rama pojazdu jest przez cały czas wypoziomowana, a maszt – w efekcie – utrzymany w idealnym pionie. Pozwala to do minimum ograniczyć jego drgania, umożliwiając tym samym sprawniejsze wykonywanie zadań przeładunkowych. W rezultacie maksymalizuje się wydajność oraz bezpieczeństwo pracy. Co więcej, dzięki AFC można zaoszczędzić na renowacji posadzki. W przypadku powstania najdrobniejszych nawet nierówności w wąskich alejkach, by zachować efektywność procesów transportowych konieczne było dotychczas wyrównywanie podłoża. Dzięki nowemu systemowi STILL niedoskonałości powierzchni są kompensowane i pozostają bez wpływu na jakość i tempo pracy wózka i operatora.

Dumą napawały już uzyskane przez pojazdy wyposażone w system Aktywnej Stabilizacji Ładunku ogólne zwyżki wydajności na poziomie 5%, mówi Thomas A. Fischer CSO STILL GmbH. Układ AFC idzie jednak o krok dalej. Zamiast tłumić drgania, eliminuje przyczynę ich powstawania. Na rynku dotychczas nie było niczego podobnego, podsumowuje.

Galeria

Pozostałe aktualności

Yale przedstawia wózek Veracitor VX Gold Edition

Yale przedstawia wózek Veracitor VX Gold Edition

Niezawodna seria wózków Yale Veracitor VX oferuje rozwiązania, które konsekwentnie zapewniają nagrody swoim użytkownikom. Aby uczcić wspaniałe...

Żródło: Yale Europe Materials Handling

UDT otwiera nowe laboratorium

UDT otwiera nowe laboratorium

10 października br., w Gmachu Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji na Politechnice Warszawskiej, otwarte zostało nowoczesne laboratorium...

Żródło: UDT