×
Aktualności

Zintegrowane litowo-jonowe wózki widłowe HYSTER – rozwiązanie dla wielu branż

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Wózek podnośnikowy Hyster® J2.5-3.0XNL z przeciwwagą, napędzany zintegrowaną technologią litowo-jonową, jest już dostępny. Wózek sprawdzi się podczas zastosowań przemysłowych, które wymagają wysokiej wydajności, elastyczności ładowania i zerowej konserwacji akumulatora.

Zaprojektowana na bazie w pełni zintegrowanego i zajmującego niewiele miejsca akumulatora litowo-jonowego, seria wózków Hyster J2.5-3.0XNL jest w czołówce innowacji. Zawdzięcza to konstrukcji, która pomaga zwolnić miejsce w przedziale operatora, maksymalizując komfort i wygodę oraz wydajność. Do wyboru są cztery modele wózków o udźwigu do trzech ton.

Elektryczne wózki widłowe, zwłaszcza litowo-jonowe, są czasami uważane za mniej odpowiednie do wymagających branż lub zastosowań zewnętrznych w porównaniu z wózkami IC, mówi Phil Ireland, lider programu 20/20 Platform for Hyster Europe. Podczas gdy wózki z silnikiem wysokoprężnym i LPG często doskonale sprawdzają się w intensywnych operacjach, seria Hyster J2.5-3.0XNL o zerowej emisji może być równie potężnym dodatkiem do floty w wielu zastosowaniach przemysłowych.

 

Czysta eksploatacja wózków widłowych w branży żywności i napojów

W zastosowaniach związanych z przetwarzaniem, produkcją i przechowywaniem żywności i napojów wózki widłowe są powszechnie stosowane do transportu i układania palet w zadaszonych magazynach. Czystość nie podlega tu negocjacjom. Dostawcy muszą spełniać określone standardy, aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość żywności. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu wózki widłowe z serii Hyster J2.5-3.0XNL nie emitują oparów ani kwasu, który mógłby się rozlać.

Akumulator litowo-jonowy jest w pełni zintegrowany i nie trzeba go wyjmować z wózka w celu ładowania. Nie ma potrzeby przechowywania akumulatorów kwasowo-ołowiowych na miejscu, a ponieważ akumulatory są „bezobsługowe”, nie wymagają również dolewania, czyszczenia ani wyrównywania. Oba czynniki ponownie zmniejszają potencjalny kontakt z zanieczyszczeniami w miejscu pracy.

Te cechy okazują się ważne również podczas pracy w zakładach związanych z ochroną zdrowia, produkcją farmaceutyczną i papierniczą, które wymagają wysokich standardów higieny.

Branża spożywcza również wymaga wózków podnośnikowych, które są jednocześnie wytrzymałe oraz muszą sprostać wymaganiom sezonowym. Sprzęt do transportu materiałów jest często narażony na działanie ekstremalnych temperatur podczas przenoszenia zimnych lub zamrożonych towarów. Akumulatory litowo-jonowe sprawdzają się dobrze zarówno w ciepłym, jak i chłodnym środowisku.

 

Maksymalizacja dyspozycyjności w logistyce

Zastosowanie wózków widłowych w logistyce oznacza zazwyczaj intensywne, wielozmianowe operacje. Wymagają one całodobowej dostępności  i maksymalnego czasu sprawności. Dzięki krótkiemu czasowi ładowania wynoszącemu zaledwie 1-2 godziny, wózki podnośnikowe Hyster serii J2.5-3.0XNL zapewniają dłuższy czas pracy bez przestojów. Pomimo większych nakładów inwestycyjnych, wózki litowo-jonowe okazują się z czasem ekonomicznym wyborem w porównaniu z innymi opcjami zasilania.

Ponadto konstrukcja wózka podnośnikowego Hyster J2.5-3.0XNL zapewnia więcej miejsce w przedziale operatora, maksymalizując komfort i wygodę i wpływając na wydajność pracownika.

 

Branża motoryzacyjna korzysta z kompaktowej konstrukcji wózków Hyster

Coraz więcej producentów samochodów skupia się na dostarczaniu energii litowo-jonowej do samochodów. Wielu z nich mogłoby również skorzystać na zastosowaniu zintegrowanych wózków widłowych litowo-jonowych w swoich operacjach przeładunku materiałów.

Producenci samochodów wcześnie wdrażają technologię i chętnie korzystają z bardziej ekologicznych rozwiązań w zakresie zasilania. Seria Hyster J2.5-3.0XNL umożliwia aplikacjom motoryzacyjnym osiągnięcie zerowej emisji z wózków widłowych, a jednocześnie korzysta z szybkiego i elastycznego ładowania. Akumulatory litowo-jonowe można łatwo ładować podczas przerw, czas pracy bez przestojów jest maksymalizowany przez wiele zmian, co pozwala sprostać presji czasowej i zapewnia wysoką produktywność.

 

Wytrzymałe wózki do przenoszenia ciężkich materiałów

Firmy, takie jak sprzedawcy detaliczni, muszą radzić sobie z ciężkimi materiałami budowlanymi na paletach, gdzie kluczowe znaczenie ma unikanie uszkodzeń. Seria wózków Hyster J2.5-J3.0XNL idealnie nadaje się do układania w czystym magazynie, załadunku ciężarówek lub transportu palet na zewnątrz. Podobne korzyści może przynieść w produkcji prefabrykowanych metali i części maszyn.

Kompaktowa seria Hyster J2.5-J3.0XNL może również okazać się pomocna w operacjach załadunku i rozładunku kontenerów z surowcami, na przykład w zastosowaniach portowych i terminalowych. Ze względu na oszczędność miejsca, obniżone siedzenie i płytę podłogową zapewniają łatwe wsiadanie i wysiadanie z wózka, pomagając operatorom nadążyć za szybkimi operacjami.

Przejście na elektryczne wózki widłowe z napędem litowo-jonowym to poważna decyzja biznesowa i może wymagać zmian w infrastrukturze oraz nowej strategii ładowania, mówi Phil. Jednak firmy myślące przyszłościowo, prowadzące intensywną działalność, nie tylko będą mogły czerpać korzyści z produktywności i kosztów, ale także będą korzystać z bezemisyjnych wózków widłowych, które są również zgodne z ich celami w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Pozostałe aktualności

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

Firma TK Elevator podpisał nowy 3-letni kontrakt z SOS Wioski Dziecięce w celu zwiększenia szans na zatrudnienie młodzieży bez wsparcia...

Żródło: TK Elevator

wszystkie aktualności

BLOG