×
Artykuły

PS Lift proponuje usprawnienie pracy dzięki platformom osobowym i wózkom podnośnikowym Elevah

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

W ofercie PS Lift pojawiły się nowe urządzenia włoskiego producenta Faraone. Asortyment powiększył się o platformy osobowe oraz wózki kompletacyjne marki Elevah®. Bezpieczeństwo, łatwa obsługa, komfort pracy, ergonomia – to tylko niektóre cechy wyróżniające te urządzenia.

Zarówno platformy osobowe usprawniające prace serwisowe, czy montażowe oraz wózki służące do kompletacji sprawdzą się w każdej branży. Nie mniej jednak to przede wszystkim możliwość modyfikacji każdego modelu platform i wózków przyczyniła się do wdrożenia tych produktów do oferty PS Lift.

Firma postanowiła zaoferować podesty samojezdne i wózki podnośnikowe kompletacyjne, powołując się na własne doświadczenie w tym zakresie. Dlaczego?

 

Jakość produktów Elevah potwierdzona doświadczeniem

Jakiś czas temu poszukiwaliśmy dobrych i stabilnych urządzeń, które usprawniłyby pracę naszych serwisantów i magazynierów. Zwykłe rusztowania czy drabiny okazały się być niewystarczające zarówno w przypadku większych projektów w terenie, jak i realizacji obszernych zamówień realizowanych na terenie naszego przedsiębiorstwa, mówi Michał Kordus, koordynator działu serwisu w PS Lift.

Ekipa PS Lift składająca się z montażystów, konserwatorów i serwisantów wykonuje swoją pracę w najróżniejszych warunkach. Pracownicy jeżdżą po całej Polsce i często pracują w bardzo wymagających przestrzeniach, na różnych wysokościach i przy ograniczonych możliwościach ruchowych. Niejednokrotnie potrzebne są takie rozwiązania, które umożliwią szybki montaż żurawia, konserwację wciągnika łańcuchowego czy na przykład suwnicy.

Praca przy urządzeniach zawieszonych na wysokości, zawsze wiąże się z podniesionym ryzykiem. Dlatego naszym głównym celem było znalezienie uniwersalnego urządzenia, które będzie łatwe w obsłudze, zwrotne, bezpieczne i sprawdzi się w każdych, nawet najbardziej specyficznych warunkach. Musieliśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim możliwość zabrania platformy wszędzie tam, gdzie miałaby zostać użyta – platforma musiała być lekka i kompaktowa, dodaje Michał Kordus.

Zakup podestu, w tym przypadku był to model Elevah 61, pozwolił serwisantom pracować na wysokościach do ponad 6 metrów. Niska waga przepychanej platformy zapewniają bezproblemowy załadunek maszyny do auta, dzięki czemu urządzenie wykorzystywane jest praktycznie wszędzie tam, gdzie pojawiają się instalatorzy. Powiększone stabilizatory umożliwiają technikom pracę również na zewnątrz budynku.

Drugim sprawdzonym rozwiązaniem okazał się wózek podnośnikowy Elevah 40 Move Picking, który służy do pobierania i odkładania ładunków przez pracowników magazynu. To bardzo ważne by podczas kompletacji zamówień bezpiecznie i ergonomicznie przygotować towar do wysyłki. Dzięki zastosowaniu wózka niepotrzebne są już rozkładane stopnie czy drabiny. Jedyne co należy zrobić to podjechać do danej półki i unieść się wraz z maszyną na daną wysokość.

Wózek kompletacyjny Elevah 40 Move Picking może podnieść się wraz z operatorem, co pozwala na bezproblemowe dostanie się do każdego zakątka magazynu. Ponadto, jest szybki, zwrotny, a jego kompaktowość doskonale sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach.

 

Wszystko co trzeba wiedzie o podestach i wózkach Elevah

Wszystkie platformy (podesty samojezdne) objęte są dozorem technicznym i wyprodukowane są zgodnie z normą EN 280.

Platformy osobowe Elevah® doskonale sprawdzają się przy montażu, serwisie i konserwacji urządzeń i instalacji. Znajdują zastosowanie przy sprzątaniu i układaniu stoisk. Doskonale nadadzą się do pracy w obiektach sportowych, salach konferencyjnych i wielu innych.

Podesty mogą zostać wyposażone w opcje, takie jak wykrywanie obecności operatora, system zapobiegający przewróceniu się, czy elektroniczną kontrolę nachylenia. Dodatkowo zaimplementować można kontrolę przeciążenia, wejście na platformę od boku, czujniki blokady do otwierania kosza czy otwieranie kosza od góry. Liczne akcesoria pozwalają na jeszcze lepsze wykorzystanie urządzenia. Podwójny zestaw akumulatorów do 24-godzinnej pracy, osłona kosza, różnego rodzaju zabezpieczenia, systemy załadunkowe, balasty do śliskiego podłoża, ochronne plandeki – wszystkie te rozwiązania przyczyniają się znacznie do poprawy bezpieczeństwa i ergonomii.

Wózki kompletacyjne to wyspecjalizowane urządzenia kwalifikujące się pod kategorię „wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem”.

Wózki podnośnikowe Elevah serii Picking, objęte są formą dozoru uproszczonego, co oznacza że nie są ewidencjonowane przez Urząd Dozoru Technicznego. Wózki te stanowią urządzenia techniczne o udźwigu do 250 kg dlatego do ich obsługi nie jest wymagane posiadanie przez obsługującego stosownych zaświadczeń kwalifikacyjnych wydanych przez właściwą jednostkę dozoru technicznego. Wyprodukowane zostały zgodnie z normą EN 3691-1.

Szczególną zaletą większości modeli tych wózków do kompletacji jest umożliwienie przejazdu na pełnej wysokości podnoszenia. Przeznaczone są głównie do użytku wewnątrz pomieszczeń. Możliwa jest także praca na zewnątrz przy prostej nawierzchni i bezwietrznej pogodzie. Wszelkie prace związane z komplementacją są kluczowym etapem przygotowywania zamówień do wysyłki. Wózki podnośnikowe kompletacyjne marki Elevah® stanowią idealne rozwiązanie w miejscach takich jak magazyny, hale, supermarkety, czy właśnie szeroko pojętej logistyce.

Uzyskaj więcej informacji na temat platform osobowych oraz wózków kompletacyjnych Elevah dostępnych w PS Lift!


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG