×

Kurs a uprawnienia UDT

Zobacz galerię zdjęć

Posiadam zaświadczenie o ukończeniu kursu, którego celem było uzyskanie kwalifikacji zawodowych do obsługi wózków jezdniowych akumulatorowych, spalinowych oraz bezpiecznej wymiany butli. Do czego mnie uprawnia ten kurs, czy mogę podjąć pracę jako operator, czy potrzebuje jakieś dodatkowe uprawnienia z UDT. Kurs skończyłem w 2008. Czy jest jeszcze ważny?

 

Odpowiada Stanisław Świderski — ekspert w segmencie suwnice, wciągniki, wciągarki, żurawie, udźwigowienie stanowisk pracy, resurs


Samo ukończenie kursu jeszcze do niczego Pana nie uprawnia. Jeżeli skończył Pan kurs w 2008 roku, to pracodawca na jego podstawie mógł jedynie Panu wydać tzw. uprawnienia imienne, które uprawniały Pana do obsługi wózków jezdniowych tylko u tego jedynego pracodawcy. Jeżeli zmieniał Pan pracę, wówczas u innego pracodawcy te uprawnienia nie obowiązywały. Wszyscy, którzy mieli takie uprawnienia imienne i nadal pracują u swojego pracodawcy, który im je wydał, muszą być świadomi, że stracą one niedługo ważność.

Więcej szczegółów w poradzie pt. Uprawnienia imienne do obsługi wózków wydane przez zakład pracy

 

Jeżeli obecnie chciałby Pan podjąć pracę w dowolnym miejscu musi Pan poddać się egzaminowi w UDT i zdobyć uprawnienia. Więcej na ten temat w artykule pt. Szkolenia operatorów wózków widłowych od teraz tylko z UDT?

Masz problem? Zapytaj!

Nasi eksperci odpowiadają na Państwa pytania.

BLOG