×
Artykuły

E jak ergonomia, czyli dźwigniki nożycowe płaskie w kształcie litery E od PS Lift

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Dźwignik nożycowy płaski to specyficzny rodzaj stołu podnośnego, którego zadaniem jest wyrównywanie różnic wysokości. Z uwagi na szczególną konstrukcję dźwigniki w kształcie litery E są przeznaczone przede wszystkim do obsługi europalet z pomocą ręcznego wózka paletowego.

 

Dźwignik nożycowy płaski „E” - geniusz tkwi w prostocie

Dzięki swoim kształtom dźwignik nożycowy płaski „E” podpiera wszystkie deski podstawy europalety, czy innej palety przemysłowej. Tak skonstruowana podstawa pozwala na bezpieczne podniesienie nawet uszkodzonych palet.

Wysokość minimalna dźwignika została zaprojektowana dokładnie do wymiarów wózka paletowego ręcznego, umożliwiając tym samym prosty załadunek i rozładunek. Płaska konstrukcja (np. 80 mm) umożliwia montaż bezpośrednio na posadzce, a to pozwala na wybór praktycznie dowolnego miejsca roboczego.

 

Zastosowanie dźwignika płaskiego „E”

Dźwigniki płaskie wykorzystywane są zarówno do pracy z paletami euro, jak i z innymi paletami przemysłowymi o dowolnych rozmiarach. Można niwelować nimi nieduże różnice wysokości czy stworzyć optymalne stanowisko pracy. Podest, w zależności od modelu, podniesie nawet 2 tony ładunku.

Prezentowane dźwigniki w szczególności ułatwiają proces pakowania. Platforma podnoszona jest na najkorzystniejszą pod względem ergonomii wysokość (bez względu na wzrost obsługującego, wysokość ładunku etc.) i może być obsługiwana w każdej pozycji podniesienia. Operator wygodnie i bez żadnego wysiłku zdejmuje z podestu bądź umieszcza na nim palety i skrzyniopalety.

Płaskie stoły nożycowe sprawdzają się także jako doposażenie linii produkcyjnej. Montowane przy taśmie umożliwiają łatwe zsunięcie detalu z linii produkcyjnej i zapakowanie go w karton czy skrzynie. Część modeli nie posiada ramy dolnej, co pozwala na jeszcze bliższe podejście operatora do dźwignika. Jest to najlepszy przykład optymalizacji stanowiska pracy.

 

Projekt dostosowany do Twoich potrzeb

Każdy dźwignik „E” wyposażony jest w ramkę bezpieczeństwa oraz zawór zabezpieczający przed niekontrolowanym opadaniem. W standardowej wersji platforma wykonana jest z blachy gładkiej. Sterowanie odbywa się za pomocą ręcznej kasety sterującej na przewodzie bądź statywie. W zależności od potrzeb można także wyposażyć stół w sterowanie nożne.

Klient ma także do wyboru miejsce umieszczenia agregatu. Może on być zamontowany poza dźwignikiem w obudowie lub w kompaktowym statywie, a w szczególnych realizacjach nawet na platformie.

Urządzenie nie musi być kotwione do posadzki, dostępne są także modele w wersji mobilnej na rolkach tocznych. Takie rozwiązanie podlega pod dozór uproszczony w UDT, co w praktyce oznacza brak konieczności zgłaszania dźwignika do Urzędu Dozoru Technicznego.

Całość może zostać wykonana również ze stali szlachetnej lub w wersji ATEX dla stref zagrożonych wybuchem.

Dźwigniki można wyposażyć także w system przechylający skrzyniopalety, przenośnik rolkowy na platformie z napędem ręcznym lub elektrycznym, bądź mieszek ochronny wokół nożyc.

 

Przetestuj dźwignik nożycowy płaski „E”

Dla zainteresowanych urządzeniem przedstawiciel firmy PS Lift może przeprowadzić darmowy pokaz urządzenia.

Możliwe jest także nieodpłatne wypożyczenie dźwignika i przetestowanie go we własnym przedsiębiorstwie.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie PS Lift.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG