×
Artykuły

Gdzie człowiek nie może, tam wciągnik elektryczny pomoże

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Jeszcze do niedawna ludzie różnymi metodami radzili sobie z problemem przemieszczania ciężkich ładunków w pionie i poziomie. Najczęściej wiązało się to z dużym wysiłkiem fizycznym i mozolną ciężką pracą. Dzisiaj to już przeszłość, a dzięki wciągnikom elektrycznym podnoszenie ciężarów nigdy nie było tak łatwe.

W przypadku użycia wciagników elektrycznych operator nie musi już używać siły swoich mięśni - jego praca ograniczona jest do wyboru odpowiedniego przycisku z kasety sterującej.

Wciągniki elektryczne Yale (zarówno stacjonarne jak i przejezdne) dostępne są w wielu wersjach i modelach. Flagowe modele to Yale CPV (stacjonarne i przejezdne o udźwigu do 5 ton) oraz Yale CPE (heavy duty, o udźwigu do 10 ton). Liczne dostępne opcje konfiguracji pozwalają na wybranie najlepszego urządzenia do planowanego zadania. Na przykład przy obsłudze maszyn do obróbki metalu oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba transportu delikatnych ładunków z dużą precyzją najlepiej sprawdzi się wersja z podwójnym pasmem łańcucha. Natomiast wersje wciągników Yale CPV i CPE z pojedynczym pasmem łańcucha doskonale sprawdzą się podczas długotrwałej intensywnej pracy i przy podnoszeniu na duże wysokości. Te wersje najczęściej wybierane są w budownictwie, przemyśle maszynowym oraz przy cyklicznie powtarzanych zadaniach transportowych. Tego typu wciągniki posiadają też mocniejszy silnik, przeznaczony do większych obciążeń.

Do zadań, w których niezbędna jest kontrola przy rozpoczynaniu podnoszenia i odkładaniu ładunku, stosuje się wersje ze zredukowaną prędkością. Natomiast tam, gdzie najważniejsza jest prędkość, najodpowiedniejsze są wersje szybkobieżne o udźwigu 250 i 500 kg.

Dobrze dobrany elektryczny wciągnik łańcuchowy to taki, który posiada właściwe parametry urządzenia (udźwig, prędkości pracy, rodzaju zasilania) oraz taki który został wybrany przy uwzględnieniu branży, w której ma pracować. Należy też sprawdzić, jakie mechanizmy bezpieczeństwa ma wybrany elektrowciąg, bo w przypadku awarii zagrożony jest nie tylko przemieszczany ładunek, ale także operator. Sklep podniesto.pl oferuje fachową pomoc i doradztwo w wyborze. Oferowane przez sklep podniesto.pl elektrowciągi niemieckiego producenta Yale nie tylko zapewniają wysoki komfort pracy, ale i pełne bezpieczeństwo pracowników. Doświadczeni specjaliści firmy Reach oferuje fachową pomoc i doradztwo w wyborze.

Pełną gamę najlepszych elektrowciągów łańcuchowych marki Yale oferuje firma Reach Sp. z o.o. właściciel sklepu podniesto.pl


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG