×
Artykuły

Tadano robi duży krok naprzód dzięki integracji z Demag

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Integracja Tadano i Demag zmienia krajobraz branży dźwignicowej. Niecałe pół roku po połączeniu dwóch firm o 300-letnim doświadczeniu w branży, Tadano robi wielkie postępy w integracji biznesu Demag z własną działalnością. Dzięki przejęciu firma Tadano stara się wykorzystać synergię i powiększony zespół (o około 1600 osób) poprzez zwiększenie poziomu wsparcia dla wszystkich klientów Tadano.

Zarówno Tadano, jak i Demag podzielają wspólne wartości, takie jak zamiłowanie do przemysłu dźwignicowego, zapewniając najlepszą możliwą obsługę klienta i zaangażowanie w sukces klienta, mówi Kenichi Sawada, dyrektor handlowy w Tadano. Połączenie łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów, które funkcjonuje jako One Tadano. Demag jest teraz własnością firmy, która koncentruje się wyłącznie na branży dźwignicowej, a to przynosi znaczne korzyści klientom.

Tadano zorganizował wiele zespołów międzyfirmowych, których misją jest znalezienie i wdrożenie najlepszych praktyk w całej firmie oraz wykorzystanie możliwości technologicznych i operacyjnych w Tadano. Integracja Demag z operacjami europejskimi spowodowała połączenie działów back office, takich jak inżynieria, zaopatrzenie, zasoby ludzkie, marketing i księgowość, aby lepiej wspierać Tadano i Demag jako One Tadano.

W wielu regionach dokonano korekty siły sprzedaży, co pozwoliło Tadano i Demag zapewnić lepszą obsługę klienta i krótszy czas reakcji.

Sawada dodaje: Chcemy zintegrować Demag, aby oferować pełną gamę rozwiązań dźwignicowych z jednego źródła, aby zaspokoić potrzeby klientów. Podążamy do przodu w celu uniknięcia podwójnych struktur, w których klient wzywa dwóch przedstawicieli Tadano oraz Demag. Pokazujemy klientowi jedną twarz.

 

Strategia podwójnej marki

Tadano ogłosił, że będzie kontynuował strategię podwójnej marki Tadano i Demag w dającej się przewidzieć przyszłości. Wszystkie obecnie dostępne modele zostaną zachowane w celu zwiększenia udziału w rynku na całym świecie, nawet żurawie, które konkurują w tej samej klasie wydajności.

Pozwolimy produktom Tadano i Demag postępować zgodnie z normalnym cyklem życia, wprowadzać nowe produkty i wycofywać stare dla obu marek, mówi Jens Ennen, prezes i dyrektor generalny Tadano Demag GmbH i Tadano Faun GmbH.

Zespoły inżynierów Tadano i Demag są integrowane, aby wspólnie opracowywać nowy sprzęt dźwignicowy. Tadano wykorzystuje synergię i dzieli się technologiami między obiema firmami, aby nasycić urządzenia tym, co najlepsze. Tworzone są tzw. centra doskonałości do opracowywania nowych produktów, aby spełnić zobowiązanie firmy do zwiększania wydajności i jakości produktów. Centra te pomogą Tadano w szybszym cyklu opracowywania nowych produktów w celu zaspokojenia potrzeb klientów.

W 2020 r. Tadano wprowadzi na rynek kilka nowych produktów. Zarówno marka Demag, jak i Tadano zaprezentują w drugiej połowie roku nowe żurawie terenowe o różnych klasach udźwigu, a tym samym uzupełnią kolejne luki w linii produktów. Ponadto pod marką Tadano zostanie wprowadzony nowy teleskopowy żuraw gąsienicowy Demag - GTC-1800EX - który zawiera najlepsze rozwiązania Tadano i Demag, w tym Demag IC-1 Plus i zdalne technologie IC-1.

 

Zwiększenie produkcji

Długoterminowy plan Tadano obejmuje wzrost produkcji urządzeń dźwigowych zarówno w zakładach Lauf, jak i Zweibrücken w Niemczech. Zespoły międzykorporacyjne pracują nad wykorzystaniem synergii między dwoma zakładami, jednocześnie tworząc Centra doskonałości produkcji, w których członkowie zespołów z obu zakładów uczą się od siebie i wdrażają najlepsze praktyki w całej firmie.

Strategia Tadano obejmuje inwestowanie i zwiększanie produkcji w obu zakładach, o czym świadczy uruchomienie nowego zakładu lakierniczego w Lauf w celu poprawy jakości i trwałości lakieru maszynowego. Długofalowym celem firmy jest znaczne zwiększenie udziału w rynku. Aby osiągnąć ten cel, potrzebne są moce produkcyjne ze wszystkich zakładów.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG