×
Artykuły

Wciągarki Gebuwin w PS Lift – małe urządzenia wielkie możliwości

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

PS Lift, wieloletni dystrybutor marki Gebuwin Metal Products, proponuje w swojej ofercie szeroką gamę wciągarek linowych ręcznych i elektrycznych. Wciągarki Gebuwin, mimo swoich niewielkich rozmiarów oferują ogrom możliwości.

Często mówi się, że małe jest piękne, ale duże może więcej. W przypadku wciągarek Gebuwin powiedzonko to może przybrać formę: małe jest piękne, a przeciągnie praktycznie wszystko

 

Zastosowanie wciągarek linowych

Wciągarki linowe nie tylko przesuwają, ciągną, napinają, ale także podnoszą, opuszczają oraz sprawnie transportują ładunek w docelowe miejsce. Pracują w pionie i poziomie, na produkcji, w magazynach, na zewnątrz budynku, czy „w terenie”. Znajdują zastosowanie w najtrudniejszych warunkach, przemyśle morskim, stoczniowym, czy w kopalniach.

Na co dzień sprawdzą się przy relokacji maszyn i większych urządzeń w hali magazynowej. Są też absolutnym must have na budowach. Dobrze dopasowany model wykorzystany może zostać przy pracy z rusztowaniem, do naciągania płotów, czy na przykład do wciągania ładunków na wyższe kondygnacje.

Wciągarki linowe Gebuwin ułatwią pracę w warsztatach i garażach samochodowych. Tu zdecydowanie umożliwiają wykonanie prac serwisowych i remontowych.

Z urządzenia tego typu korzystać można także na potrzeby własnego gospodarstwa. Może to być praca w ogrodzie, stodole lub podczas majsterkowania. Proponowane produkty ułatwiają także wyciągnięcie łódki na brzeg jeziora.

W terenie z wciągarek linowych najczęściej korzystają ogrodnicy i leśnicy. Są niezbędnym wyposażeniem przy przeciąganiu drewna i przy większych pracach porządkowych – usuwają obalone drzewa, konary. Nie inaczej jest wśród strażaków czy pracowników pomocy drogowej. Wyciąganie auta, przeciąganie różnego rodzaju elementów – wciągarki linowe zdecydowanie ułatwiają wykonanie tego typu czynności. 

 

Dopasuj model wciągarki linowej do swoich potrzeb

Poszczególne modele wciągarek linowych ręcznych i elektrycznych dedykowane są do różnego rodzaju pracy. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta można zastosować szereg opcji wyposażenia dodatkowego.

Wciągarki proponowane przez firmę PS Lift mogą pracować z ładunkami nawet do 20 ton. Dostępne są różne pojemności bębna, dzięki czemu możliwe jest nawinięcie praktycznie każdej ilości liny.  

W niestandardowych projektach wciągarki linowe występują w wersji ocynkowanej czy nawet ATEX. Odpowiednie typy mogą zostać doposażone w pneumatyczne lub hydrauliczne źródło zasilania, sterowanie niskonapięciowe, zasilanie jednofazowe, elektryczną ochronę przed przeciążeniem, wyłącznik krańcowy.

Co więcej, można także zamontować falownik, licznik roboczogodzin, drugi hamulec bezpieczeństwa, rolkę dociskową, bęben rowkowany czy dzielony, większe długości kabli sterujących i zasilających, pokrywę na bęben, i wiele innych.

Dostępne są nawet modele dedykowane dla branży teatralnej i rozrywkowej, które spełniają wymagania nowo ustanowionych norm dla tego sektora – EN17206. W ofercie znajdują się także przenośne wciągarki dedykowane do pracy z rusztowaniami, czy wciągarki linowe ręczne przyścienne, które są dobrą alternatywą dla stacjonarnych modeli, w miejscach, gdzie ograniczona jest przestrzeń lub nie ma możliwości przymocowania do posadzki. Dodatkowo można zastosować krążki linowe, które poprowadzą linę i zmienią jej kierunek.

Specjaliści firmy PS Lift pomogą Ci wybrać model wciągarki linowej marki Gebuwin, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. 


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG