×
Artykuły

Wózki Hyster – design połączony z efektywnością

Podczas, gdy coraz częściej docierają do nas informacje o pojazdach autonomicznych, zautomatyzowane wózki podnośnikowe są już rzeczywistością i można je spotkać w coraz większej liczbie zastosowań. Jednakże Phil Mean z Hyster Europe uważa, że innowacje, które wypierają operatorów w osiągnięciu większej produktywności, nadal są niezbędne dla zrównoważenia produkcji wózków widłowych.

Automatyzacja jest idealna dla wielu powtarzalnych zadań, ale nie dla wszystkich jest właściwą opcją, mówi Phil Mean, menedżer ds. Strategii Produktowej w Hyster Europe, która dostarcza już w pełni i częściowo zautomatyzowane rozwiązania wózków podnośnikowych. Zwiększenie efektywności operatora wózka podnośnikowego dzięki nowym funkcjom, które zapewniają większy komfort, świadomość oraz widoczność pozostaje kluczowe, mówi. Ciągłe innowacje w wózkach widłowych Hyster z przeciwwagą, zwiększają produktywność w rzeczywistych aplikacjach. Zwykle małe szczegóły robią wielką różnicę.

 

Łatwe sterowanie

Na przykład seria Hyster XT z układem IC, zawiera nowe elementy konstrukcyjne, które przyczyniają się do poprawy wydajności operatora. Wózek jest przeznaczony do wykonywania codziennych czynności, więc układ i konstrukcja elementów sterujących ułatwiają operatorom uruchamianie układu hydraulicznego, gdy regularnie wsiadają i wysiadają z pojazdu.

Ciągle wprowadzamy innowacje, aby poprawić wydajność operatora, ale wybór elementów sterujących zależy od wymagań aplikacji, mówi Phil. Na przykład w serii Hyster FT opracowaliśmy nową opcję joysticka dla pracy wymagających wykorzystania dodatkowego osprzętu.

Opracowaliśmy również podłokietnik TouchPoint jako opcję dla wózków Hyster Fortens. W ten sposób układ sterowania wózka znajduje się na wyciągnięcie ręki, aby zminimalizować ruchy wykonywanie przez operatora, jednocześnie umożliwiając szybkie i dokładne sterowanie, mówi Phil.

 

Łatwe manewrowanie

Inteligentna konstrukcja wózków widłowych Hyster z przeciwwagą zapewnia zerowy promień skrętu, ułatwiając operatorom skręcanie, dzięki czemu mają więcej miejsca.

Zrozumienie, w jaki sposób wózki widłowe są używane w różnych zastosowaniach, jest kluczem do opracowania pojazdu z myślą o wydajności operatora, wyjaśnia Phil. Operator wózka z przeciwwagą Hyster FT pracującego w operacjach logistycznych 24/7 o wysokiej intensywności może korzystać na przykład z funkcji i opcji, takich jak System Auto-deceleration (ADS), funkcja Controlled Power Reversal (CPR), funkcja automatycznej redukcji prędkości, czy funkcja Anti-rollback na rampie.

System ADS automatycznie zwalnia prędkość jazdy wózka po zwolnieniu pedału przyspieszenia, bez konieczności użycia hamulca nożnego, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia hamulców i opon.

Operatorzy mogą również płynnie zmieniać kierunek jazdy bez użycia pedału hamulca czy zatrzymywania wózka. Funkcja Controlled Power Reversal (CPR) optymalizuje sterowanie wózkiem i może przedłużyć żywotność sprzęgła, hamulca i opon, jednocześnie zarządzając obrotami silnika i aktywując zawory sterujące w pakietach sprzęgła. Zmniejszenie obrotu kół i tarcia opon przyczynia się do obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności wielu operacji.

 

Łatwy do odwrócenia

Dla zastosowań w operacjach, podczas których operatorzy wózków podnośnikowych muszą wiele razy cofać, Hyster Europe oferuje wózki widłowe z przeciwwagą o inteligentnej konstrukcji, która zmniejsza zmęczenie pleców i szyi operatora. Wózki podnośnikowe łączą wąskie górne osłony, niską wysokość przeciwwagi i dobrze ustawiony tylny uchwyt z wbudowanym przyciskiem klaksonu, aby zapewnić kierowcy komfort i efektywność, nawet podczas jazdy w tyłem. Opcjonalne obrotowe siedzenie umożliwia dalszą poprawę zarówno widoczności, jak i komfortu.

 

Łatwe ważenie

Podczas gdy powtarzalne zadania można zautomatyzować, wiele czynników operacyjnych jest zmiennych, jak np. ciężar ładunku, mówi Phil. Firma Hyster Europe niedawno wprowadziła nową gamę mobilnych rozwiązań ważących, dzięki czemu operatorzy mogą dokładnie ważyć ładunki podczas transportu, zamiast tylko je przemieszczać.

Ważenie na pokładzie pomaga operatorom na wiele sposobów, mówi Phil. Dzięki tej funkcji mogą rozwiązywać problemy z towarami przychodzącymi, rejestrować wagi przesyłek, identyfikować błędy kompletacji, sprawdzać poziom wypełnienia, a nawet mieszać składniki i dawkować. Pomagają również uniknąć przeciążenia, jeśli nic nie wiadomo o ładunku.

 

Dedukowane rozwiązania dla konkretnych aplikacji

Prawie każdy typ wózka podnośnikowego Hyster może być dostosowany za pomocą dodatkowych systemów zaspokajających konkretne wymagania danej operacji, oferując dodatkowe funkcje poprawiające wydajność operatora.

Nowe systemy kamer Hyster pomagają w zwiększeniu widoczności, umożliwiając na przykład wydajne i dokładne umieszczanie produktów na wysokich regałach czy poprawiając widoczność w trudnych warunkach.

System wspomagający Hyster Tracker Wireless Asset pomaga operatorowi szybko i skutecznie wykonać podstawowe kontrole przed każdą zmianą.

Ponadto firma Hyster Europe wprowadziła niedawno opcjonalną funkcję usuwania akumulatorów bocznych w kilku elektrycznych wózkach z przeciwwagą o wadze do 3,5 tony, która ułatwia wymianę akumulatora, zarówno w celu ładowania, jak i konserwacji.

Istnieje wiele nowych innowacji, które pomagają operatorowi zwiększyć wydajność i jeszcze więcej oczekujemy, mówi Phil. Nadal stawiamy operatora w centrum naszych projektów, jednocześnie korzystając z zalet automatyzacji i innych nowych technologii, które najlepiej spełniają potrzeby niektórych aplikacji.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły