×
Artykuły

Żurawie HMF w branży komunalnej

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Jedną z najważniejszych branży, do której nieustannie od wielu lat HMF Polska Sp. z o.o. dostarcza żurawie samochodowe jest branża komunalna. Ogromny popyt w tym sektorze związany jest dziś z prawdziwą rewolucją – świadomość społeczeństwa dotycząca ochrony przyrody na przełomie ostatnich lat zmieniła się bardzo, a to ciągle jeszcze nie koniec.

Dziś olbrzymie kontenery na odpady zmieszane, które jeszcze kilka lat temu można było spotkać na każdym osiedlu zastąpiły całkowicie dzwony i pojemniki na odpady segregowane. Zmiana ta pociągnęła za sobą oczywistą potrzebę rozsądnego obsłużenia takich pojemników. Jak zrobić to ekonomicznie z zachowaniem środków higieny?

Odpowiedzią na to pytanie mogą być najnowocześniejsze śmieciarki wyposażone w żurawie (hds) z otwieraczami do kontenerów. Taka konfiguracja urządzenia pozwala szybko i sprawnie unieść dzwon, otworzyć go i opróżnić bezpośrednio do pojemnika śmieciarki. Operacja trwa zaledwie kilka minut i potrzebuje minimalnej ilości pracowników obsługujących maszynę. Co za komfort!

Branża komunalna to jednak nie tylko śmieciarki. Firma HMF Polska w ostatnich latach realizowała np. zlecenie na wykonanie pojazdu wielofunkcyjnego wyposażonego nie tylko w żuraw, ale też w posypywarkę i lemiesz do śniegu (mowa o żurawiu HMF 735 K2 zamontowanym na podwoziu Mercedes Axor). To prawdziwa innowacja, która naszym zdaniem usprawni funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa komunalnego! Lemiesz i posypywarka doskonale sprawdzają się w sezonie zimowym. Wiosną i latem elementy te można zdemontować i w miejsce posypywarki zainstalować otwarty kontener na odpady segregowane – ten w duecie z żurawiem przysłuży się w selektywnej zbiórce odpadów.

Szybka wymiana osprzętu jest możliwa ze względu na zastosowanie zabudowy hakowej – wystarczy dosłownie kilka minut, by zmienić zastosowanie maszyny. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne w branży komunalnej – dziś wiele przedsiębiorstw szuka uniwersalnych i wielofunkcyjnych pojazdów, które będzie można wykorzystać w maksymalnym stopniu przez cały rok, rozkładając w ten sposób kolejne inwestycje elastycznie w czasie.

Przykładów realizacji pojazdów wyposażonych w hdsy dla branży komunalnej producent ma na swoim koncie sporo – wśród nich jest np. żuraw HMF 735 występujący w komplecie z cysterną do transportu wody pitnej, czy żuraw HMF 1444Z z chwytakiem do recyklingu.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Rynek wózków widłowych po epidemii

Rynek wózków widłowych po epidemii

Po związanym z epidemią spowolnieniu dynamiki wzrostu w 2020 r. analitycy przewidują, że rok 2021 może przynieść odbicie na globalnym rynku...

wszystkie artykuły

BLOG