Technologie
Produkty

RUTHMANN T 900 HF sprawdza się przy turbinach wiatrowych

redakcja dzwignice.info
29.02.2024
0
RUTMANN STEIGER T 900 HF pracuje przy łopatach wirnika

Podnośnik koszowy RUTHMANN STEIGER T 900 HF został wprowadzony na rynek w 2018 roku i od tego czasu sprawdził się w tysiącach zastosowań. Niezależnie od tego, czy chodzi o odzyskiwanie części rusztowania ze spalonego kościoła Notre-Dame, czy o nierówny teren farm wiatrowych w Hiszpanii. RUTHMANN T 900 HF jest wyjątkowy na rynku – ma 36-metrowy wysięg, który może osiągnąć na wysokości 62 metrów. W roku 2024 RUTHMANN planuje światową premierę kolejnego modelu RUTHMANN STEIGER T 1000 HF o wysokości roboczej 100 metrów, który pobije te liczby.

Hiszpańska firma GRUPO ROXU, której klientami są operatorzy dużych farm wiatrowych w Hiszpanii, zakupiła w 2023 roku podnośnik RUTHMANN STEIGER T 900 HF. Operatorzy coraz bardziej dostrzegają korzyści z zastosowania nowoczesnych podestów roboczych, gdyż rozumieją, że mogą one znacznie skrócić czas konserwacji i przestoju turbin wiatrowych. RUTHMANN STEIGER T 900 HF oferuje wiele korzyści w porównaniu z konkurencją.

 

Elastyczny podnośnik dla farm wiatrowych

STEIGER T 900 HF na 5-osiowym podwoziu Scania, jest idealnie wyposażony do pracy na trudnym terenie. Nawet bez napędu na cztery koła niezawodnie dotrze na miejsce pracy dzięki zoptymalizowanemu rozkładowi masy. Podwozie Scania zapewnia stabilne prowadzenie i zachowanie na drogach dojazdowych w górzystym obszarze.

W pełni zmienne podparcie maszyny, które w połączeniu z systemem DRS (Dynamic Reach System) zapewnia maksymalne możliwe dane dotyczące wydajności przy ograniczonych możliwościach wsparcia w terenie. Można je dodatkowo zwiększyć, na przykład ograniczając obciążenie kosza, i zapewnić technikom serwisowym bardzo duży obszar roboczy, który można wykorzystać bez konieczności przesuwania maszyny.

Funkcja DRS „prędkość wiatru” jest szczególnie popularna w przypadku farm wiatrowych. Przy silnym wietrze użytkownicy maszyny wyposażonej w ten system mogą spokojnie kontynuować pracę. DRS automatycznie dostosowuje maksymalną wysokość roboczą do aktualnej siły wiatru.

Technologia HighFlex w nazwie RUTHMANN STEIGER T 900 HF umożliwia inspekcję tylnej części łopat wirnika i sprawdzenie ewentualnych uszkodzeń poprzez obrót klatki roboczej o maksymalnie 440 stopni. W przypadku wykrycia uszkodzenia, łopaty można natychmiast naprawić.

W koszu znajdują się gniazda 230 V i 400 V do połączenia elektronarzędzi m.in. szlifierek do. GRUPO ROXU wyposażyło także T 900 HF w system podnoszenia umożliwiający wygodne podnoszenie materiału.

 

Dwa tryby pracy zapewniają duża stabilność

Górny wysięgnik T 900 HF ma około 33 metry długości i zapewnia platformie roboczej niezwykle wysoki stopień elastyczności oraz duży zasięg, zwłaszcza nad przegubem na wysokości około 60 metrów. Dwa tryby pracy, HeightPerformance i SkyPerformance, zapewniają maksymalną stabilność poprzez zablokowanie dolnego teleskopu. Zapewnia to niezwykle wysoką stabilność we wszystkich punktach ogromnego diagramu roboczego. W praktyce na farmie wiatrowej ma to szczególne znaczenie, gdyż pozwala na bliskie podejście do łopat wirnika, bez ryzyka ich dotknięcia lub nawet uszkodzenia przez kosz roboczy.

W trybie SkyPerformance w RUTMANN STEIGER T 900 HF, osiąga się wyjątkową stabilność i bardzo mały ruch klatki na łopacie wirnika

Na rok 2024 firma RUTHMANN zapowiedziała wypuszczenie na rynek kolejnego modelu STEIGER T1000 HF o wysokości roboczej 100 metrów i tych samych wyjątkowych funkcjach, co T 900 HF. T1000 HF również doskonale sprawdzi podczas pracy przy turbinach wiatrowych i pokryje jeszcze większy obszar roboczy, niż było to wcześniej możliwe.


RUTHMANN STEIGER
podnośniki dla energetyki wiatrowej

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także