Największe projekty

KONE wyposaży superwysoką wieżę Panda w Chinach

dzwignice.info
23.04.2024
0
KONE wyposaży superwysoką wieżę Panda w Chinach

KONE Corporation, światowy lider w branży wind i schodów ruchomych, zdobyła zamówienie na dostawę pakietu rozwiązań w zakresie przepływu osób dla nowej wielofunkcyjnej Panda Tower o wysokości 489 metrów (oficjalnie Chengdu Tianfu Supertall) w Chengdu w zachodnich Chinach. Wysoki na 95 pięter kultowy obiekt zapewni powierzchnię biurową, hotelową i handlową.

Panda Tower to fascynujący projekt. Architekci zwracają uwagę nie tylko na estetykę i funkcjonalność, ale także na harmonię z otaczającą przyrodą, co ma szczególnie znaczenie w kontekście rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby integrowania budynków z ich naturalnym otoczeniem. Wieżowiec swoją konstrukcją przypomina ośnieżoną górę, wtapiając się w naturalne środowisko. Na terenie kompleksu znajdą się m.in. kryty staw oraz inne elementy ogrodowe. Po ukończeniu budowy w 2027 roku Panda Tower stanie się najwyższą budowlą w Chengdu.

KONE miało zaszczyt brać udział w licznych projektach budynków supertall, kształtując kultowe panoramy w Wielkich Chinach i poza nimi, mówi Joe Bao, wiceprezes wykonawczy KONE w Chinach. Jestem pewien, że jesteśmy w stanie zapewnić bezproblemowy dostęp do wielofunkcyjnego Panda Tower w Chengdu i jestem podekscytowany tym, że KONE poprawi komfort pasażerów w kompaktowym, superwysokim budynku, który rzuca wyzwanie normom architektonicznym, imponując zarówno skalą, jak i przyjaznością dla środowiska.

Zamówienie obejmuje instalację 24 wind KONE MiniSpace i 5 wind KONE MonoSpace. W zestawie znajduje się dwuletnia standardowa umowa na konserwację, a także KONE UltraRope, system KONE E-Link i usługi KONE 24/7 Connected Services zapewniające płynne działanie w całym budynku.

Głównym deweloperem jest Zhonghai Jialong Chengdu Real Estate Development Co., Ltd, a głównym wykonawcą jest China Construction Eighth Engineering Bureau Co., Ltd. Prace architektoniczne wykonała firma China Southwest Architectural Design and Research Institute Co., Ltd.


KONE
dźwigi, windy

Poprzedni
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także