Produkty

XCA4000 - kolejny kolos XCMG do budowy wielkoskalowych farm wiatrowych

redakcja dzwignice.info
03.04.2024
0
Żuraw XCA4000 (źródło: People's Daily, China)

XCA4000, największy na świecie pod względem udźwigu żuraw terenowy, zadebiutował na początku marca w Chinach. Potężny żuraw nie tylko reprezentuje technologiczny skok, ale także oferuje konkretne rozwiązania dla dynamicznie rozwijającego się sektora energii odnawialnej.

Potężny żuraw kołowy XCA4000 jest odpowiedzią firmy XCMG na potrzeby chińskiego rynku, na którym widoczny jest trend rozwoju turbin wiatrowych na dużą skalę.

XCA4000, o wysokości podnoszenia wynoszącej 170 metrów, może podnieść imponujący maksymalny ciężar 230 ton. W zależności od potrzeb wysokość podnoszenia może zostać zwiększona do 180 metrów. Żuraw pozwala na bezpieczny transport ładunków przekraczających 400 ton, co stanowi istotny atut w dużych projektach budowlanych dotyczących infrastruktury energetycznej. Jest to znaczący krok naprzód, szczególnie w kontekście rozwijającej się produkcji wielkoskalowych turbin wiatrowych.

 

Pierwsza operacja podnoszenia na farmie wiatrowej

11-osiowy kołowy żuraw samojezdny XCA4000 wykonał swoje pierwsze zadanie na farmie wiatrowej w hrabstwie Jing w Hengshui w Chinach. Premierowa operacja XCA4000 polegała na podniesieniu łopat turbiny o mocy 6,25 MW wraz z gondolą o całkowitej masie 120 ton na wysokość 160 metrów. Gigant poradził sobie z zadaniem w czasie zaledwie 20 minut.

Dodatkowo firma XCMG wprowadziła innowacyjną technologię proaktywnej kontroli bezpieczeństwa, opartą na pozycji ramion żurawia, przekraczając tradycyjne ograniczenia siły.


żuraw terenowy XCA4000

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także