×
Aktualności

Nowe żurawie HMF do pracy z chwytakiem

Firma HMF wypuściła na rynek nowe żurawie samochodowe, zaprojektowane specjalnie do ciągłej i ciężkiej pracy z chwytakiem. Żuraw dostępny jest w dwóch wersjach HMF1310R-MC ze sterowaniem ręcznym oraz sterowany pilotem HMF1510R-RCS.

Nowe żurawie przeznaczone są do transportu odpadów budowlanych i drogowych, takich jak beton i asfalt. Maksymalny wysięg hydrauliczny wynosi ponad 8 metrów, a obszar obrotu - 440 °. Urządzenia wyposażone są w podwójne mechaniczne funkcje żurawia oraz dwie platformy operacyjne, z pomostem zapewniającym łatwy dostęp między nimi. Duży obszar roboczy oznacza, że częstotliwość przemieszczania żurawia podczas pracy jest mniejsza, a zatem znacznie przyspiesza on pracę.

Zawór sterownia Danfoss PVG32 z czujnikiem obciążenia zapewnia szybkie i precyzyjne sterowanie. Podwójny mechanizm obrotu zapewnia wysokie siły momentu obrotowego przy pełnym obciążeniu na zboczach o pochyłości do 15% i precyzyjne sterowanie, dzięki czemu obciążenie można szybko i dokładnie regulować. Napęd łańcuchowy umożliwia jednoczesną pracę cylindrów, umożliwiając wydajną i szybką pracę.

Węże i przewody w systemie ramienia są chronione, a dodatkowe wzmocnienie ramienia wewnętrznego , zmniejsza lub całkowicie niweluje wpływ uderzeń. Kolumna jest solidna z ponadwymiarową wytrzymałością i kulistym łożyskiem tocznym w dnie, która działa nawet przy mniej czystym oleju.

Przyjazna dla środowiska, wysokiej jakości obróbka EQC, za pomocą której malowane są żurawie zapewnia wyjątkowo trwałą powierzchnię.

Znany system bezpieczeństwa RCL5300 monitoruje wszystkie ruchy, dzięki czemu pojazd pozostaje stabilny na ziemi, a żuraw pracuje zawsze tylko w zakresie dozwolonego obciążenia. Dodatkowy system bezpieczeństwa HSL-Q tworzy wirtualną klatkę, w obrębie której żuraw nie może się poruszać, która chroni operatora. Wszystkie systemy bezpieczeństwa są umieszczone w wodoodpornych skrzynkach, dzięki czemu działają bez zarzutu w każdych warunkach pogodowych.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr