×
Aktualności

Tractel przejmuje Scanclimber

Tractel Group, światowy lider w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa podczas pracy na wysokościach, przejmuje fińskiego producenta podestów ruchomych Scanclimber Oy. Transakcja ma zostać sfinalizowana w lutym br.

Tractel produkuje, sprzedaje i serwisuje na całym świecie rozwiązania w zakresie dostępu podwieszonego, urządzenia do podnoszenia i manipulacji ładunkiem oraz sprzęt ochrony osobistej.

Scanclimber dostarcza urządzenia transportu pionowego (podesty wiszące oraz masztowe) do ponad 250 klientów w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Zatrudnia 225 pracowników, posiada zakład produkcyjny w Polsce oraz globalną sieć dystrybucji.

Prognozy branżowe przewidują rosnące wykorzystanie w budownictwie platform roboczych zamiast rusztowań ze względu na nowoczesne metody budowlane, uwzględniające zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Odbiorcami produktów zarówno firmy Tractel jak i Scanclimber na całym świecie są firmy wynajmujące i dystrybutorzy.

Przejęcie ma na celu wejście na europejski rynek podestów ruchomych i ekspansję w Europie Północnej. Jednocześnie wzmocniona zostanie sprzedaż oraz usługi serwisowe Scanclimber na rynkach takich jak Ameryka Północna i Singapur, gdzie pozycja firmy Tractel jest silna.

Tractel ma siedzibę w Luksemburgu. Scanclimber ma swoją siedzibę w Pirkkala w Finlandii.

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr