Produkty

Robik - innowacyjne rozwiązanie do holowania i podnoszenia nieporęcznych ładunków

redakcja dzwignice.info
23.09.2020
0
Innowacyjne urządzenie Robik

Daj mi dźwignię, a poruszę świat! To motto wypowiedziane przez Archimedesa w 287 r. p.n.e. przyświecało projektantom Robik - nowego i wysoce innowacyjnego urządzenia, które, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, może podnosić, holować i pchać ładunki o dużych gabarytach i ciężarze w ciasnych miejscach z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa.

Oferta rewolucyjnych urządzeń stworzona została z myślą o wszystkich realiach przemysłowych, w których z każdym dniem rośnie potrzeba rozwiązywania problemów związanych z obsługą niekonwencjonalnych ładunków, często w nietypowych obszarach dedykowanych procesom produkcyjnym.

Ciężkie i nieporęczne ładunki, które muszą zostać przemieszczone w niewielkich przestrzeniach wymagają mocnego, elastycznego i modułowego, a jednocześnie zapewniającego maksymalne bezpieczeństwo dla operatora rozwiązania. Takim właśnie produktem są nowej generacji urządzenia elektryczne, zdolne do podnoszenia, holowania i pchania zrazem, włoskiego producenta SATES Electric Handling, który obecnie ma do zaoferowania dwa kompaktowe, wydajne i łatwe w obsłudze modele: Robik Q120 i Robik Q30.

Główną zaletą systemów Robik, są ich kompaktowe rozmiary, maksymalna zwrotność i wydajność ruchu, umożliwiające operowanie nawet w wąskich przestrzeniach, co zapewnia wydajną i szybką obsługę nawet na długich odcinkach.

Doskonale sprawdzą się zarówno w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jego wyposażenie może zostać zróżnicowane, w zależności od rodzaju posadzek: od zwykłych przemysłowych posadzek betonowych po nierówne nawierzchnie asfaltowe typowe dla terenów zewnętrznych, dla których dostępna jest super elastyczna powłoka gumowa.

Opcjonalnie, dla zastosowań zewnętrznych, w obszarach narażonych na działanie czynników korozyjnych, urządzenie może zostać wykonane w specjalnej konfiguracji ze stali 316 oraz pomalowane w sposób gwarantujący długotrwałą jakość.

Konserwacja systemu jest minimalna w porównaniu z kosztami konserwacji konwencjonalnych maszyn. Ponadto wprowadzone ulepszenia konstrukcyjne pomagają znacząco obniżyć koszty inwestycji. Urządzenia Robik pozwalają zmniejszyć koszty konserwacji nawet o około 70%.

Środki efektywności kosztowej obejmują m.in. zastosowanie technologii odzyskiwania energii podczas hamowania w celu odzyskania części energii kinetycznej, która może być ponownie wykorzystana do trakcji, zwiększenie autonomii Robika i oferowanie możliwości wkładania mniejszych, wysokiej jakości akumulatorów marki Abt Power i technologia Deep Cycle GEL (hermetyczna), która eliminuje odpowiednie koszty utrzymania.

Kolejną istotną zaletą jest redukcja kosztów osobowych: szczególny tryb i prostota prowadzenia pojazdu pozwala jednemu operatorowi na sterowanie operacjami, bez konieczności pomocy innych osób w celu ciągłego sprawdzania manewrów do wykonania.

Sterowanie radiowe zapewnia większe pole widzenia, co pozwala na maksymalną kontrolę nad manewrami, przy zachowaniu bezpiecznej odległości w danym obszarze.

Urządzenia Robik wyposażone są ponadto w urządzenia zabezpieczające, w tym hamulce awaryjne ze światłami i dźwiękami ostrzegającymi personel o wykonywanym ruchu.

Wielofunkcyjne urządzenia Robik, znajdą zastosowanie we wszystkich operacjach logistyki wewnętrznej w działach produkcyjnych w wielu różnych sektorach przemysłu, jak produkcja i montaż, przemysł stoczniowy, motoryzacyjny, lotniczy, stalowy, tworzyw sztucznych, budownictwo morskie i usługi morskie oraz w specjalnych procesach przemysłowych w wielu różnych branżach.


Robik
Robik Q120
Robik Q30
podnoszenie
pchanie
holowanie

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także