Największe projekty

Suwnica SANY STS dla Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Rydze

redakcja dzwignice.info
09.09.2020
0
Suwnica STS SANY dla Bałtyckiego Terminala Kontenerowego

25 sierpnia w porcie w Rydze odbyła się ceremonia dostarczenia dużej suwnicy kontenerowej Sany dla łotewskiego klienta Baltic Container Terminal Ltd. (BCT).

Na zaproszenie pana Gerarda Sammuta, CEO przyjmującego BCT, w ceremonii uczestniczyli ambasador Liang Jianquan z Ambasady Chin na Łotwie, Radcy Ekonomiczny i Handlowy Shen Xiaokai z Ambasady Chin na Łotwie, Dyrektor Zarządzający Deng Haijun z Sany Europe GmbH, przedstawiciel Ministra Tālis Linkaits z Ministerstwa Transportu, prezes zarządu Viesturs Zeps z Freeport of Riga i dyrektor generalny Ansis Zeltiņš z Freeport of Riga.

Uroczystość Przekazania suwnicy STS SANY do Bałtyckiego Terminala Kontenerowego

Uczestnicy uroczystości podkreślili znaczenie portu w Rydze oraz decyzję o zakupie suwnicy Sany w ramach inicjatywy Jeden pas i jedna droga. Suwnica STS jest drugą suwnicą firmy BCT, po zakupie w 2014 roku.

BCT i Sany z powodzeniem poradzili sobie z wyzwaniami związanymi z montażem suwnicy w czasie trwania epidemii Covid-19.

Nowa suwnica STS ma udźwig 45 ton pod spreaderem, wysięg 47 metrów i wysokość podnoszenia 34 metry od poziomu nabrzeża. Urządzenie jest integralną częścią trwającego programu inwestycyjnego BCT, mającego na celu zwiększenie wydajności terminalu, poprawę efektywności przeładunkowej oraz wsparcie infrastruktury terminalu.

Suwnica STS SANY

Nowa suwnica zwiększa łączną liczbę dźwignic przeładunkowych w terminalu do pięciu. Pozwoli na obsługę większych statków, a także znacznie przyspieszy operacje na terminalu.


Baltic Container Terminal,
Sany,
suwnica STS
Bałtycki Terminal Konetnertowy
Port w Rydze

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także