Produkty

Wózek widłowy PALFINGER BM 214 precyzyjnie pracuje w rekordowym czasie

redakcja dzwignice.info
11.02.2022
0
Wózek widłowy PALFINGER BM 214 przewozi elementy podstacji

Ultrakompaktowy wózek widłowy BM 214 podwieszany do pojazdu firmy PALFINGER to mała i zarazem mocna maszyna. Podczas modernizacji podstacji w Niemczech, wózek pracował pod presją czasu – demonstrując swoje możliwości.

W miejscu pracy, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu dla załadowanej ciężarówki z pomocą przychodzi wózek widłowy PALFINGER BM 214 podwieszany do pojazdu. Można przy jego pomocy łatwo poradzić sobie z ostatnimi ważnymi metrami dojazdu i precyzyjnie ustawić elementy systemu podstacji, składającego się z 32 systemów średniego napięcia.

Wózek widłowy gotowy do pracy w mniej niż 30 sekund

Wózki widłowe PALFINGER BM 214 podwieszane do pojazdów są zwykle bezpiecznie przechowywane w skrzyni pomiędzy osiami ciężarówki. Tym razem wózek do modernizacji podstacji Tirschenreuth został dostarczony na przyczepie samochodowej i był w pełni gotowy do pracy w rekordowym czasie poniżej 30 sekund. Czas przygotowania urządzenia do pracy miał ogromne znaczenie, gdyż całe zadanie miało zostać ukończone jeszcze tego samego dnia. Wózek BM 214 pomógł pracownikom na miejscu szybko wykonać precyzyjną pracę - rozładować 32 systemy średniego napięcia i przetransportować je bezpośrednio do miejsca montażu.

Wózek widłowy PALFINGER BM 214 podwieszany do pojazdu

Wózek o dużym udźwigu

BM 214 jest nie tylko szybki, ale także potężny. Wózek widłowy może z łatwością podnieść ciężar wynoszący dwie tony do maksymalnej wysokości podnoszenia 2,85 metra. Dzięki temu mógł z łatwością transportować elementy systemu ważące od 700 do 800 kilogramów na ostatnich kilku metrach po asfaltowych i nierównych żwirowych ścieżkach do podstacji. Wózek BM 214 wyposażony został w stały napęd na wszystkie koła i praktyczny przegubowy układ kierowniczy.

Wózek widłowy obsługiwany zdalnie za pomocą pilota

Podczas procesu rozładunku na pierwszy plan wysunęła się główna zaleta zaawansowanego systemu zdalnego sterowania. Pilot zdalnego sterowania do BM 214 jest naprawdę idealny do zadań, które wykonujemy, ponieważ oferuje kilka perspektyw. Pozwala łatwo sprawdzić wszystko wokół wózka, czy ładunek wygląda w porządku oraz gdzie są widły, wyjaśnia Bronsilav Felix z Energo Partners. Specjalna konstrukcja i niewielka wysokość całkowita wózka widłowego umożliwiają korzystanie z BM 214 nawet w miejscach takich jak parkingi podziemne.

Zobacz jak wózek widłowy PALFINGER BM 214 realizuje zadanie:


Palfinger

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także