Technologie
Ciekawostki

Żuraw Jekko JF545 V-Max ułatwia prace związane z utrzymaniem zieleni

redakcja dzwignic.info
17.12.2020
0
Żuraw Jekko JF545 V-Max

Firma Bendini Autotrasporti z Boloni przeprowadziła wstępny test nowego modelu żurawia JF545 V-Max wyposażonego w głowicę ścinającą . Tak wyposażony żuraw wykonał prace związane z przycinaniem oraz oczyszczaniem koryta rzeki z zatoru utworzonego przez kłody.

Jednym z nowych narzędzi dla żurawia Jekko JF545 V-Max jest głowica ścinająca z piłą i chwytakiem. Jest to nowe, rewolucyjne rozwiązanie dla branży utrzymania zieleni miejskiej.

 

Żurawie podczas przycinania i ścinania drzew – jak to wygląda?

Emanuele Bendini z Bendini Autotrasporti wyjaśnia, w jaki sposób wykonywane są obecnie czynności związane z przycinaniem i ścinaniem drzew.

Przycinanie można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy wymaga użycia platformy samopoziomującej lub żurawia z koszem, który podnosi operatora na wymaganą wysokość. Operator używa piły łańcuchowej do ścięcia gałęzi. Następnie drugi żuraw łapie ściętą gałąź lub kłodę i kładzie ją na ziemi. Ta procedura wymaga dwóch maszyn. Drugim sposobem jest wspinaczka trekkingowa. Pomimo możliwych zagrożeń dla bezpieczeństwa operatora jest również opłacalna. Operator w uprzęży wchodzi na drzewo i wykonuje cięcia piłą łańcuchową. Nadal potrzebny jest żuraw do obsługi ciętych elementów.

Łatwo zauważyć, że użyte maszyny, żurawie lub platformy montowane na ciężarówkach, są nieporęczne, trudne do sterowania i ciężkie. Często nie mogą wystarczająco zbliżyć się do miejsc, w których wykonywana jest interwencja. Szczególnie w środowisku miejskim, gdzie wymagany jest bardzo duży wysięg.

 

Pionierskie rozwiązanie – żuraw Jekko z głowicą ścinającą i chwytakiem

Nowa aplikacja oferowana przez Jekko z łatwością rozwiązuje wspomniane problemy. Przede wszystkim można ciąć, pozostając na ziemi i sortować gałęzie lub pnie za pomocą jednego narzędzia. Zastosowanie jednego narzędzia oznacza również zatrudnienie tylko jednej maszyny i jednego operatora.

Żuraw Jekko JF545 V-Max ma kompaktowe wymiary. Dzięki temu dociera do bardzo ciasnych i ciasnych przestrzeni jak najbliżej obszaru roboczego. Możemy pracować z bezpieczeństwem i precyzją, ponieważ wysięg nie jest w pełni wykorzystywany, wyjaśnia Bendini.

Ponadto zabiegi, wykonywane przez ten model, są mało inwazyjne. Jest to szczególnie istotne podczas pracy np. w prywatnych ogrodach.

 

Bezpieczeństwo – ważna cecha żurawia JF545 V-Max

Operator żurawia JF545 V-Max może zdalnie sterować zarówno żurawiem, jak i piłą z chwytakiem z bezpiecznej odległości. Nie musi wspinać się na drzewa i ma lepszą widoczność. To ważny punkt zwrotny dla branży, w której każdego roku na całym świecie dochodzi do licznych, często śmiertelnych, wypadków.

 

Wszechstronność żurawia Jekko JF545 V-Max

Wszechstronność jest niewątpliwie mocną stroną tej maszyny!, podkreśla Bendini. Jekko JF545 V-Max z piłą i chwytakiem jest idealnym rozwiązaniem do prac związanych z utrzymaniem zieleni. Operatorzy pracujący dotychczas w tradycyjny sposób narażali się na niepotrzebne ryzyko podczas wspinania na drzewa. Kilka rynków już wyraziło zainteresowanie nowym żurawiem: Stany Zjednoczone i Kanada, a także kraje europejskie, podsumowuje Alberto Franceschini, Manager ds. Eksportu w Jekko.

Źródło: Jekko (Europa)


Żuraw
Jekko
JF545 V-Max
Żuraw Jekko

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także