Produkty

Żuraw Liebherr LR 11000 stawia wyższe turbiny wiatrowe i podnosi cięższe gondole

redakcja dzwignice.info
31.01.2024
0
Żuraw LR 11000 podnosi gondolę na wieżę turbiny wiatrowej

Aby budować coraz wyższe turbiny wiatrowe z odpowiednią wysokością piasty i cięższymi gondolami, holenderska firma wynajmująca dźwigi Verschoor zdecydowała się na zakup żurawia gąsienicowego Liebherr LR 11000. W ten sposób firma wychodzi naprzeciw wymaganiom producentów turbin wiatrowych, dodając do swojej floty najpotężniejszy jak dotąd dźwig.

Żuraw gąsienicowy LR 11000 obsługuje szeroki zakres projektów, począwszy od operacji portowych po projekty infrastrukturalne, dzięki wielu wariantom wysięgników. W firmie Verschoor żuraw będzie wykorzystywany przede wszystkim do projektów związanych z energetyką wiatrową. Nowy LR 11000 sprawdził się już podczas montażu dwóch nowych turbin wiatrowych na farmie wiatrowej Vannikum w pobliżu holenderskiej granicy w Nadrenii Północnej-Westfalii.

LR 11000 mocuje łopaty wirnika

LR 11000 montował różne komponenty, takie jak sekcje wieży, gondolę i łopaty wirnika na wysokości 169 metrów. Najcięższym pojedynczym elementem, który podnosił, była przekładnia ważąca 117 ton. Żuraw został przystosowany do obsługi operacji z wysięgnikiem głównym o długości 168 metrów i stałym wysięgnikiem kratowym o długości 15 metrów. Model LR 11000 charakteryzuje ekonomiczna koncepcja transportu i jest przeznaczony do szerokości transportowej 3,5 metra i wysokości transportowej 3,2 metra. Rama V z odległością regulacji wynoszącą 17 metrów przesuwa balast żurawia do wymaganej pozycji i zmniejsza obciążenie związaną z obsługą balastu.

Żuraw LR 11000 podczas swojej pierwszej pracy na farmie wiatrowej

 

Ogromna siła podnoszenia żurawia LR 11000

Wybierając LR 11000, Verschoor był zainteresowany przede wszystkim dużym udźwigiem żurawia na dużej wysokości. Możliwość transportu zurawia w dopuszczalnych granicach wagowych również miała wpływ na decyzję o zakupie. Oprócz żurawi kołowych w naszej flocie ważne było również posiadanie żurawi gąsienicowych, powiedział menadżer klienta Peter Verschoor.

Rozwój i wynalazki oferowane przez Liebherr są postępowe i spełniają nasze oczekiwania. Doceniamy niemieckie podejście i solidność, dodał Verschoor. Wśród 70 maszyn w naszej  flocie około połowa to żurawie Liebherr. Jednakże LR 11000 jest największym i najcięższym dźwigiem w historii firmy.

Żuraw gąsienicowy LR 11000 można zobaczyć na filmie.


Żuraw gąsienicowy
żuraw Liebherr
Liebherr LR 11000

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także