Produkty

Żuraw PALFINGER PK 78002 SH – wszechstronny wykonawca instalacji fotowoltaicznej

redakcja dzwignice.info
11.02.2021
0
Żuraw przeładunkowy PALFINGER PK 78002 SH

Żuraw PALFINGER PK 78002 SH zainstalował system energetyczny z modułami fotowoltaicznymi na szczycie domu rodzinnego w dzielnicy mieszkalnej Salzburga. System zapewni wystarczającą moc, aby w pełni zaspokoić potrzeby czteroosobowej rodziny.

Na miejsce montażu dotarła czteroosiowa ciężarówka MAN z imponującym dużym żurawiem PALFINGER PK 78002 SH, zamontowanym z przodu oraz modułami fotowoltaicznymi na pokładzie. Firma PERWEIN zajmuje się pracami montażowymi przeprowadzanymi na dachach budynków. Jest specjalistą m.in. w zakresie prac dekarskich i blacharskich. Operator żurawia zapewnił pełną stabilizację wózka i przygotował wszystko do operacji podnoszenia. W międzyczasie jego kolega na tarasie założył pasy bezpieczeństwa, aby przygotować wszystko na dachu do bezproblemowego montażu.

 

Ochrona przed upadkiem dla żurawia zapewnia bezpieczną pracę na dachu

Żuraw PK 78002 SH został wyposażony w certyfikowany tryb ochrony przed upadkiem FPM PALFINGER. Dzięki niemu operator bezpiecznie dostał się na dach, gdzie następnie zabezpieczył się na haku bezpieczeństwa.

Kolejnym krokiem było podniesienie palety z modułami fotowoltaicznymi na nasłoneczniony taras na drugim piętrze i przeciwległą stronę budynku. Dla wciągarki linowej jest to łatwe zadanie. Ustawienie działania wciągarki również nie stanowiło problemu: dzięki wygodnemu prowadzeniu kabli PALFINGER po włożeniu główki koła pasowego operator mógł kontynuować zadanie.

 

System SRC ułatwia pracę operatora żurawia

Paleta została błyskawicznie uniesiona w powietrze i transportowana nad dachem. Doświadczony operator żurawia aktywował jedną z wielu funkcji ułatwiającą pracę — SRC.

System zsynchronizowanego sterowania liną SRC (ang. Synchronized Rope Control) utrzymuje stałą odległość miedzy hakiem a końcówką żurawia, nawet gdy układ wysięgnika jest w ruchu. System nie tylko jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, ale także zauważalnie poprawia wydajność każdej operacji.

W tym miejscu operator żurawia PK 78002 SH wykonał swoje zadanie i może udać się na kolejny plac budowy. Faktyczną instalacją modułów na dachu zajęli się specjaliści.

Dyrektor zarządzający Michael Perwein, zadowolony z wykonania całej pracy wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na ten model żurawia: Przy niewielkiej masie własnej całej ciężarówki mamy dużo użytecznego miejsca do transportu materiału. Dzięki rozmiarom żurawia można łatwo ustawić całą szklaną fasadę. Żuraw PALFINGER PK 78002 SH ma duży wysięg, dzięki czemu możemy łatwo podnieść nasz materiał na szczyt dachu. To jest po prostu wszechstronne urządzenie do naszej pracy!


Palfinger
Żuraw PALFINGER PK 78002 SH
Żuraw PK 78002 SH
System zsynchronizowanego sterowania liną SRC
tryb ochrony przed upadkiem FPM PALFINGER

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także