Największe projekty
Produkty

Żurawie terenowe Grove podczas renowacji zabytkowego włoskiego kościoła

redakcja dzwignice.info
09.11.2023
0
Dwa żurawie terenowe Grove (GMK4100L-2 i GMK4100L-1) remontują zabytkowy kościół

Dwa żurawie terenowe Grove: GMK4100L-2 i GMK4100L-1, należące do firmy wynajmującej Santoni Autogrù pomogły w remoncie kościoła. Cały projekt został ukończony w ciągu jednego dnia.

Dzwonnica kościoła San Lorenzo we włoskim Pinzolo, pochodząca z lat 1865–1867, o wysokości 72 metrów, jest najwyższą dzwonnicą w regionie Trydent-Górna Adyga. Znajdujący się na niej krzyż został w zeszłym roku uderzony piorunem i oderwany od dzwonnicy. Dwa żurawie Grove współpracowały przy naprawie szkód i wymianie przewróconego krzyża. Zadanie udało się ukończyć w ciągu zaledwie jednego dnia, pomimo poważnych ograniczeń przestrzennych.

Musieliśmy ustawić nasze dźwigi bardzo blisko dzwonnicy i zwiększyć ich zasięg do 75 metrów, aby wymienić krzyż, powiedział Giacomo Santoni, menadżer w Santoni Autogrù. Na placu było mało miejsca do pracy, więc żurawie musiały wjechać w ciasną przestrzeń. Mimo to udało nam się ukończyć zadanie w mniej niż 24 godziny.

Ekipa Santoni Autogrù jest bardzo zadowolona z posiadanych modeli GMK4100L-2 i GMK4100L-1.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem naszych żurawi Grove. Działają wydajnie i są bardzo łatwe w konfiguracji. Z naszym ulubionym GMK4100L-1 wielokrotnie zdobywaliśmy szczyty stoków i wyciągów narciarskich, zawsze bez żadnych problemów. Nasi operatorzy również chwalą żurawie Grove, ponieważ mają one kabiny odchylane do 20°, co zapewnia doskonałą widoczność, a ich poziom komfortu jest niezrównany.

Kolejny model, GMK5150XL, pojawi się we flocie firmy pod koniec tego roku. Został wybrany ze względu na najlepsze w swojej klasie cechy, w tym wysięgnik, który jest prawie o 3 metry dłuższy niż u konkurencji, i bardzo korzystne wykresy obciążenia.

Dwa żurawie terenowe Grove (GMK4100L-2 i GMK4100L-1) remontują zabytkowy kościół

Żurawie Grove GMK4100L-2 i GMK4100L-1

Żuraw terenowy GMK4100L-2 marki Grove to czteroosiowy żuraw o udźwigu 100 ton, który zapewnia zarówno kompaktowe rozmiary, jak i dużą moc. Ma szerokość zaledwie 2,55 metra i zawieszenie MEGATRAK, które pozwala na dobre manewrowanie w miejscu pracy i jego zmianę. Może poszczycić się również najlepszymi wykresami udźwigu w swojej klasie. Jest w stanie unieść przeciwwagę o masie 6,8 tony, przy całkowitej masie pojazdu w granicach 12 ton na oś.

Poprzednik GMK4100L-1 ma udźwig 100 ton i równie imponujące możliwości dźwigu typu taxi w połączeniu z kompaktową konstrukcją. Dzięki szerokości pojazdu wynoszącej zaledwie 2,55 metra może z łatwością dojechać nawet do najbardziej ograniczonych miejsc pracy w centrum miasta. GMK4100L-1 może unieść przeciwwagę o masie do 6,7 tony, w konfiguracji 12 ton na oś i ma wysoki wysięgnik główny o długości 60 metrów.

Santoni Autogrù to rodzinna firma zajmująca się wynajmem dźwigów i transportem z siedzibą w regionie Trydent-Górna Adyga w północnych Włoszech. Została założona w 1952 roku i oferuje wynajem dźwigów samojezdnych oraz usługi transportowe.


Grove
żurawie terenowe

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także