Technologie

ClearSky Smart Fleet – interaktywna flota maszyn

redakcja dzwignice.info
22.11.2023
0
ClearSky Smart Fleet (źródło: JLG)

System IoT nowej generacji digitalizuje codzienne procesy, dodaje możliwości usprawniania logistyki i zapewnia przydatne informacje o stanie maszyn na żądanie. Większość nowych maszyn JLG jest teraz wyposażonych w ClearSky Smart Fleet.

ClearSky Smart Fleet jest platformą do zarządzania flotą. W przeciwieństwie do jednokierunkowej transmisji danych zapewnia dwukierunkową komunikację ClearSky Smart Fleet to przełomowa technologia IoT (Internet rzeczy), która została uruchomiona wraz z 25 unikalnymi funkcjami, w tym analizatorami, telematyką i aplikacjami zwiększającymi produktywność, w jednym sygnalizatorze łączności na maszynach JLG. Można z niego korzystać za pomocą aplikacji mobilnej ClearSky, poprzez portal internetowy lub zaawansowane API. Właściciele i operatorzy sprzętu mogą wysyłać monity do sygnalizatora, aby zidentyfikować stan maszyny lub przeprowadzić diagnostykę bezprzewodowo za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

 

Aplikacja mobilna

Nowa aplikacja mobilna ClearSky Smart Fleet zapewnia nowoczesną mobilną obsługę zarządzania danymi i interakcją z maszyną, nawet gdy komórkowa transmisja danych i Wi-Fi nie są dostępne. Do kluczowych funkcji aplikacji mobilnej zaliczają się na przykład:

  • Znajdź moją maszynę. Funkcja aktywuje sygnały dźwiękowe i wizualne emitowane przez maszynę, co ułatwia identyfikację i lokalizację sprzętu. Umożliwia np. zapalenie lampy ostrzegawczej konkretnej maszyny lub włączenie klaksonu za pośrednictwem ekranu telefonu.
  • Wskaźnik stanu maszyny. Wizualne wskazówki wysyłane przez maszynę umożliwiają właścicielom i operatorom sprzętu bezprzewodową identyfikację stanu maszyny, np. aktywnych diagnostycznych kodów usterek (DTC), poziomu akumulatora lub paliwa, zapłonu i innych.
  • Analizator cyfrowy. Pozwala bezprzewodowo przeprowadzić diagnostykę.
  • Informacje cyfrowe. Dostęp do informacji, takich jak części i instrukcje techniczne, pomagających w rozwiązywaniu problemów serwisowych bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności.
  • Czytnik analizatora cyfrowego. Jednostronicowe podsumowanie przedstawia konfigurację maszyny, parametry, dane diagnostyczne i dzienniki błędów, które można pobrać i udostępnić.

 

Portal internetowy

Łatwy w obsłudze portal internetowy ClearSky Smart Fleet umożliwia śledzenie sprzętu i otrzymywanie w czasie rzeczywistym rzetelnych informacji na temat danych dotyczących stanu maszyn i wydajności floty. Zapewnia przejrzystą, wydajną nawigację i zaawansowane funkcje, które obejmują:

  • Dynamiczny panel rozdzielny. Pozwala wyświetlać tyle danych, ile potrzeba, za pośrednictwem dynamicznego, zorientowanego na działanie pulpitu nawigacyjnego: zarówno całej floty, jak i pojedynczego modelu, zaawansowane filtry i dostosowane do indywidualnych potrzeb możliwości dostosowywania, w tym widżety okien typu „przeciągnij i upuść”.
  • Dane poziomu maszyny. W ciągu kilku sekund pozwala uzyskać takie dane jak numer seryjny i dane identyfikacyjne, interaktywne schematy, artykuły merytoryczne, instrukcje techniczne i informacje o częściach.
  • Eksport. Pozwala generować i eksportować raporty jako pliki PDF lub Excel.
  • Zjednoczone logowanie. ClearSky Smart Fleet jest teraz częścią Online Express, umożliwiając jednokrotne logowanie i dostęp przy użyciu poświadczeń Online Express. Dzięki integracji ClearSky Smart Fleet z usługą Online Express JLG właściciele i operatorzy sprzętu mogą zarządzać flotą, rozwiązywać problemy z maszynami i zamawiać części.
  • Automatyczne sieci placówek. Pozwala otrzymywać powiadomienia, gdy maszyna dotrze do miejsca pracy lub go opuści, korzystając z funkcji sieci lokalizacji.

 

Zaawansowane API

Właściciele i operatorzy sprzętu mogą bez trudu połączyć dane ClearSky Smart Fleet z aktualnym rozwiązaniem telematycznym, aby zarządzać całą mieszaną flotą z jednego ekranu, niezależnie od tego, gdzie jest ona rozproszona.

ClearSky Smart Fleet jest wprowadzany stopniowo na całym świecie, począwszy od lipca 2023 r. Klienci posiadający istniejące produkty JLG mogą nadal korzystać ze starszego programu ClearSky. Obie platformy są zintegrowane z Online Express, całodobową witryną e-commerce JLG.


ClearSky Smart Fleet
zarządzanie flotą maszyn

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także