Automatyzacja w przetwarzaniu blach
Zautomatyzowane rozwiązania do obsługi procesów przetwarzania blachy stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Wśród powodów do ich wdrożenia wymienia się najczęściej poniższe argumenty.
- Wyższa produktywność wymaga poprawy struktury kosztów.
- Terminy dostaw muszą być zredukowane ze względu na konkurencję.
- Brakuje wystarczającej siły roboczej. Brakuje zasobów ludzkich do transportu materiałów.
- Coraz więcej zleceń produkcyjnych w toku wymaga większej pojemności magazynu.
Nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyzacji dają firmom nowe możliwości i gwarantują przede wszystkim widoczne efekty w przepustowości i produktywności przedsiębiorstwa.
Remmert zrealizował różnorodne projekty w firmach, które zajmują się przetwarzaniem blach często przy użyciu maszyn laserowych niezależnych producentów. W takich sytuacjach niemiecki producent automatyzacji stawia na LaserFLEX 4.0 – rozwiązanie z dwoma zautomatyzowanymi jednostkami. Jedna z nich zaopatruje maszynę laserową w surową blachę, a druga odbiera wycięte materiały. Warto dodać, że cały proces odbywa się niezależnie w tam samym czasie. W ten sposób znacząco zoptymalizowano prędkość przetwarzania blach jak również skrócono przestoje maszyn.
Laser FLEX 4.0 obsługuje maszyny laserowe przy wysokiej prędkości
Rozwiązanie LaserFLEX 4.0, oferujące w pełni zautomatyzowany załadunek i rozładunek stołu lasera, obecny jest na rynku już od ponad roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie.
W pięciu krajach zainstalowanych jest już 18 aplikacji Laser FLEX 4.0. Aktualnie jest to najszybsze rozwiązanie w branży, a dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji w procesach produkcji spełnia oczekiwania klientów i potrafi sprostać ich wysokim wymaganiom.
Dowiedz się więcej o rozwiązaniu LaserFlex firmy Remmert czytając artykuł: Automatyzacja, która się opłaca.