Największe projekty

Kolejny etap przełomowego projektu offshore firmy Liebherr

editor
11.12.2019
0
Żuraw morski HLC 295000 dla statku ORION

Zakład  Liebherr-MCCtec Rostock ogłosił przybycie przybrzeżnego statku „Orion” firmy DEME. Wielkoskalowy projekt wchodzi teraz w kolejną interesującą fazę, polegającą na zamontowaniu na jego pokładzie, największego wybudowanego przez Liebherr Maritime, żurawia morskiego HLC 295000.

Statek „Orion” dotarł do Liebherr Rostock 22 listopada 2019 r. Produkcja pierwszego żurawia morskiego HLC to rewolucyjny projekt, który przechodzi właśnie do ostatniej fazy – przygotowania do montażu. W ciągu ostatnich miesięcy wysiłki techniczne i organizacyjne były ogromne. Kilka tysięcy ton stali zostało uformowanych, przyspawanych i zmontowanych w unikalny dla firmy Liebherr produkt. Nie tylko rozmiar żurawia, ale także rozmiar poszczególnych elementów i głównych części jest imponujący. Sam wysięgnik HLC mierzy 160 metrów długości, a wysokość całego żurawia wynosi 90 metrów.

Wysokość podnoszenia żurawia zamontowanego na ogromnym cokole wynosi do 180 metrów (prawie dwa razy więcej niż Statua Wolności w Nowym Jorku).  Dzięki udźwigowi 5000 ton przy wysięgu ponad 30 metrów HLC 295000 mógłby unieść jednocześnie dziewięć w pełni załadowanych samolotów A380.

Gigantyczny żuraw morski HLC 295000 zostanie zamontowany na statku „Orion” za pomocą niedawno zainaugurowanego żurawia TCC 78000, o maksymalnym udźwigu 1600 ton i maksymalnej wysokości podnoszenia wynoszącej 158 metrów, który jest przeznaczony do tego rodzaju trudnych operacji. Nowo opracowany przejezdny żuraw towarowy TCC (skrót od ang. Travelling Cargo Crane) jest wyposażony w podwójne wózki (dwie szyny na bok) i ma szerokość toru 30 metrów. Dzięki temu zapewnia optymalną elastyczność w obsłudze wszystkich rodzajów ciężkich towarów.

Zobacz również:

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Liebherr Offsore zdobywa nowe rynki


Liebherr
żuraw Liebherr
HLC 295000
żuraw morski
TCC
przejezdny żuraw towarowy
Ststek ORION

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także