Żuraw gąsienicowy Palfinger PCC 57.002 zmienia reguły gry

Żuraw gąsienicowy PALFINGER PCC 57.002 dobrze manewruje na ograniczonej przestrzeni, może przesuwać się (lub „chodzić”) na podporach stabilizujących i może być sterowany elektrycznie. Jest idealny do prac w pomieszczeniach zamkniętych.
Akcja żurawia PCC 57.002 w sklepie meblowym
Żuraw gąsienicowy PALFINGER PCC 57.002 doskonale poradził sobie podczas precyzyjnego manewru, jakim był przejazd przez główne wejście do austriackiego sklepu meblowego. Dzięki kompaktowym wymiarom (zaledwie 1,9 m szerokości i 2,1 metra wysokości) oraz precyzyjnemu sterowaniu za pomocą pilota radiowego PALcom P7, żuraw gąsienicowy łatwo poruszał się w obszarze wejścia o wysokości 2,2 metra. Dopiero, gdy już znalazł się w środku żuraw „rozłożył się” do pełnego rozmiaru. Jego misją było usunięcie dwóch schodów ruchomych.
Wysoka wydajność w najbardziej ciasnych miejscach
PCC 57.002 jest idealny do stosowania w bardzo ograniczonych przestrzeniach. Jednostką dźwigową można sterować i manewrować niezależnie od podwozia gąsienicowego. Żuraw gąsienicowy może również „przesuwać się” na własnych podporach stabilizacyjnych, umożliwiając poruszanie się w niskich przejściach i zawsze jest optymalnie wyważony i ustabilizowany.
Mniej ograniczeń
Wszystkie te cechy sprawiły, że żuraw PCC 57.002 okazał się idealnym wyborem. Bez tego urządzenia dwie pary schodów ruchomych musiałyby zostałyby przecięte – co byłoby bardzo czasochłonnym i brudnym procesem, który ograniczyłby godziny otwarcia sklepu.
Zwłaszcza w budownictwie stale stawiasz czoła nowym wyzwaniom, w których osiągasz swoje granice i musisz opracowywać zupełnie nowe koncepcje i rozwiązania, aby osiągnąć swoje cele, mówi technik budowlany STRABAG Michael Eisshofer.
Bez elektryczności i bez emisji
Po wejściu do sklepu urządzenie zostało przełączone z trybu Diesla na tryb elektryczny, który natychmiast zaczął działać. Dzięki wysięgowi żurawia wynoszącym 12 i 7 metrów bez trudu usunięto dwa komplety schodów ruchomych, każdy o wadze pięciu ton.
Zdecydowaliśmy się na żuraw gąsienicowy PALFINGER, ponieważ do budynku można było dostać się tylko bardzo, bardzo wąskimi drzwiami, więc było to jedyne rozwiązanie, mówi Eisshofer.